Kiralama Koşulları

Kullanıcı Bilgisi

Kiraladığınız aracı yalnızca sözleşme ve teslimat formunda belirtilen kişi/kişiler kullanabilir. Sözleşmede belirtilmeyen üçüncü kişilerin, aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek hasarlarda, hiçbir hasar güvencesi geçerli değildir. Araç kullanıcı sayısını arttırabilmek için şubelerimizden, “Ek Sürücü” hizmeti satın alabilirsiniz. Ek sürücü; aracı kiralayan kişi dışında aracı kullanacak biri veya birileri var ise satın alınmak zorundadır. Bir araç için en fazla 5 adet ek sürücü tanımlanabilir. Araç gruplarında belirlenmiş olan yaş ve ehliyet yılı koşulları dâhilinde kiralama yapılabilmektedir. Bu koşulların sağlanamaması durumunda “Genç Sürücü” hizmet paketi satın alarak bu paket içeriğindeki limitler dâhilinde kiralama yapabilirsiniz. Genç sürücü hizmet paketi “Süper Maksimum Güvence” hizmetini de içermektedir. Ek Sürücü ve Genç Sürücü Hizmet ücretlerini rezervasyon merkezimiz ve şubelerimizden öğrenebilirsiniz.

Yaş ve Ehliyet Yılı Koşulları
Araç gruplarına bağlı minimum yaş ve ehliyet yılı bilgileri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Bu koşulları hem kiracı hem de ek sürücünün/sürücülerin sağlaması gerekmektedir. Ehliyet üzerinde T.C. kimlik numarası bulunması zorunludur. Yeni kimliklerle birleşik ehliyetler ile kiralama yapılamaz. Yanınızda ehliyetiniz bulunmak zorundadır.

Araç Grup Araç Grubu Asgari Ehliyet Yılı Asgari Doldurulan Yaş Asgari Genç Sürücü Ehliyet Yılı Asgari Genç Sürücü Doldurulan Yaş
Tanımı
Ekonomi E, B, Z, O, Q 1 21 1 20
Ekonomi Plus A 2 23 1 21
Orta C, D, G, H, I, K, X
Orta K13 3 25 2 23
Attractive Plus J,Y
SUV M,S
SUV Plus  T
Full size F
Premium P, U, V 5 30 3 27
Lüks L

 

 

Kiralama Süresi

Araçlarımız, günlük olarak en az 24 saat, aylık olarak ise 23 gün üzerinden kiralanabilmektedir.

Olası gecikmeler durumunda:

 • 2 saat üzeri gecikme durumunda, o tarihte geçerli olan araç kiralama bedelinin 1/3’ü
 • 3 saat ve üzeri gecikme durumunda, o an geçerli olan araç kiralama bedelinizin 2/3’ü
 • Teslim ya da alış saatiniz şube kapanma saatinde ise o saatte aracı teslim ya da iade etmeniz gerekmektedir. 2 saate kadar gecikme opsiyonu, şube kapanış saatinde teslim ya da iade saatine sahip kiralamalar için geçerli değildir.

4 saat ve üzeri gecikme durumunda ise, ilgili gün geçerli olan bir günlük kira bedeli sözleşmenize eklenerek, tahsilat kredi kartınızdan yapılacaktır.

Yakıt

Lütfen aracı teslim aldığınız yakıt seviyesi ile teslim ediniz. Aracın eksik yakıt ile teslim edilmesi durumunda, eksik olan yakıt bedeline ilave eksik yakıt bedelinin %40’ı kadar hizmet bedeli eklenerek tahsil edilecektir.

Araç Teslimi

Şubeye İade:

Aracınızı kiraladığınız şubeden farklı bir şubemize iade etmek istediğinizde “Tek Yön” ücreti uygulanacaktır.

Tek Yön ücreti aynı şehir içerisinde, alınan şubeden farklı bir şubeye iade ettiğinizde de uygulanır.

 

Adresten Teslim Alma ve Adrese Teslim Etme:

Adrese teslimat ve adresten teslim alma hizmetimiz şubelerimizin müsaitlik durumuna göre değişiklik göstermektedir. Tüm detaylar için kiralama yapmak istediğiniz şubemiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Güvenceler & Ek Ürünler

Araç güvencelerimiz kampanya ve fiyatlara göre değişiklik göstermektedir. Güvence detayları, sözleşmenizde ve teslimat formunda belirtilmiştir. İhtiyaç duyabileceğiniz ek güvencelerin ücretleri ve limitleri ile ilgili bilgi almak için, rezervasyon merkezimize veya kiralama yapacağınız şubemize danışabilirsiniz. Hizmetini sunduğumuz güvencelerimiz ve güvence paketlerimiz hakkındadetaylı  bilgi aşağıdaki gibidir.

 • Mini Hasar Güvencesi: KDV dahil 6.000 TL'ye kadar oluşan tek taraflı hasarlarda kiracı beyanı ile onarım sağlanma avantajı sunan güvencedir.
 • Süper Mini Hasar Güvencesi: KDV dahil 8.000 TL'ye kadar oluşan tek taraflı hasarlarda kiracı beyanı ile onarım sağlanma avantajı sunan güvencedir.
 • Süper Mini Hasar Plus Güvencesi: KDV dahil 10.000 TL'ye kadar oluşan tek taraflı hasarlarda kiracı beyanı ile onarım sağlanma avantajı sunan güvencedir.
 • Maksimum Güvence Paketi : Mini Hasar Güvencesi, Ferdi Kaza Güvencesi, 3. Şahıslara Karşı Sorumluluk Güvencesi ve LCFA Güvencesini kapsayan güvence paketidir.
 • Süper Maksimum Güvence Paketi : Süper Mini Hasar Güvencesi, Ferdi Kaza Güvencesi, 3. Şahıslara Karşı Sorumluluk Güvencesi ve LCFA Güvencesini kapsayan güvence paketidir.
 • Süper Maksimum Güvence Plus Paketi: Süper Mini Hasar Plus Güvencesi, Ferdi Kaza Güvencesi, 3. Şahıslara Karşı Sorumluluk Güvencesi ve LCFA Güvencesini kapsayan güvence paketidir.
 • 3. Şahıslara Karşı Sorumluluk Güvencesi: Zorunlu mali mesuliyet (trafik) sigortasına ilave 3. şahıslara karşı belirlenmiş limitler çerçevesindeki zararları kapsar.
 • Ferdi Kaza Güvencesi: Sürücü ve araç içindeki kişileri sigorta limitleri dahilinde güvence altına alır.
 • LCFA: Araçların lastik, cam, far ve ayna hasarları için sunulan güvencedir. 1 parça ile sınırlıdır.

Araç kiralamanıza ek olarak satın alabileceğiniz ürün ve hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir. Ücret ve detayları hakkında bilgiye rezervasyon merkezimizden ve şubelerimizden ulaşabilirsiniz.

 • Çocuk Koltuğu ve Yükseltici
 • Navigasyon
 • Adrese Teslim ve İade (Kiralama yapılacak şubeden bilgi alınmalıdır.)
 • Genç Sürücü Hizmeti
 • Ek Sürücü Hizmeti

 

 

Trafik Cezaları

Trafik kurallarına uyulmaması sonucu ortaya çıkacak her tür trafik cezasının (köprü ve otoyollarda hatalı gişe kullanılması da dâhil olmak üzere) ödemesi ve hizmet bedeli sözleşmede ismi geçen kiracıya ait kredi kartından yapılacaktır.

Kiralama Sözleşmesi Genel Koşulları

Kiralama Sözleşmesi Genel Koşulları'nı incelemek için tıklayınız.

 

Araç Grupları Kilometre Sınırları

Günlük limitin, aylık limiti aşması durumunda sözleşme gününden bağımsız olarak toplam kullanılan km miktarı ilgili araç grubunun aylık limitini aşamaz. Ek hizmetler sayfasından ek kilometre paketleri satın alınabilir. Aracın iade anındaki, güncel km aşım fiyatları üzerinden fatura edilir.

Grup Tanımı   Araç Grubu   Günlük KM Limiti   Aylık KM Limiti   KM Aşım Bedeli (TL) 
 Ekonomi    E, O, B, X, N, Q, Z, R  500 KM   4000 KM      1,90 TL 
 Ekonomi Plus   A 
 Orta Eko   C 
 Orta    B3  , H  , I  , D  , G    2,40 TL 
 SUV Eko  K2
 K  3000 KM 
 M2    3,20 TL 
 M4 
 SUV   S, M 
 Büyük   F 
 Attractive Plus   R5, J    4,20 TL 
 SUV Plus   T
 Minibus   W   5,20 TL 
 Lux, Premium    L, U, P, Y, V 

 

 

 

Ödeme Koşulları ve Güvenlik

Ödeme Koşulları ve Güvenlik

Araç kira ücreti, ek ürün ve hizmet ücretleriyle birlikte teminat tutarı kira başlangıcında kiracının şahsına ait tek bir kredi kartından peşin olarak tahsil edilmektedir. Kiralama sonunda oluşabilecek ücret farklılığına göre kredi kartından tahsil veya iade gerçekleştirilmektedir. Kiracının şubemizde bizzat bulunması gerekmekte ve ek sürücü veya farklı kişiye ait kredi kartı kabul edilmemektedir.

Teminat Ücreti:

Araç kira ücreti dışında, araç gruplarına göre belirlenmiş ve 1.000 TL ila 4.000 TL arasında değişiklik gösteren teminat tutarları kiralama başlangıcında kiracının şahsi kredi kartından tahsil edilmektedir. Tahsil edilen bu teminat tutarları, aracın size teslim edildiği gibi geri alınması durumunda en geç 7 gün içerisinde tamamen iade edilmektedir.

Güvenlik

Alışverişinizi daha güvenli yapabilmeniz için www.garenta.com.tr SSL güvenlik sertifikası kullanmaktadır

 

Rezervasyon, Sözleşme ve Değişiklik

“Şimdi Öde” ve “Sonra Öde” Tercihli Rezervasyonlar:

“Şimdi Öde” ve “Sonra Öde” tercihli rezervasyonlarınızda alış şube değişikliği dışında, araç grubu, rezervasyon tarihini değiştirebilir, ek ürün ekleyebilir ve çıkarabilirsiniz. Bazı değişiklikler, fiyat farklılıklarına neden olabilir. Alış şube değişikliği yapılmak istenmesi durumunda mevcut rezervasyonun iptal edilip yeni bir rezervasyon yapılması gerekmektedir. Yeni rezervasyonunuzda maalesef bir önceki rezervasyonunuzdaki fiyatlar geçerli olmayacaktır.

Kiralama Erken İade:

Kiralamanın başlamasının ardından aracın rezervasyon tarihleri aralığından önce iade edilmesi durumunda fiyat, aracın kullanılacağı gün sayısına göre tekrar hesaplanmaktadır. Eğer tahsil edilen tutardan daha az bir tutar söz konusu olursa aradaki farkın iadesi yapılır. Tahsil edilen tutardan daha fazla bir ücret söz konusu olursa ekstra bir çekim yapılmaz.

Kiralama Uzatma:

Kiralamanın başlamasının ardından aracın rezervasyon tarihleri aralığından daha uzun süre kiralama talebinin olması durumunda sistem tarafından fiyat tekrar hesaplandıktan sonra oluşacak ilave ücret, kiralama başlangıcında ibraz edilen kredi kartından tahsil edilir.

No-Show Uygulaması:

Rezervasyonda belirtilen teslim alma saatinde aracın teslim alınmaması durumunda, araç 2 saat sonra No-show durumuna geçecek ve hiçbir gruptan araç garanti edilemeyecektir. No-show durumundaki rezervasyonunuz, 4 saatin sonunda iptal olacaktır.

İptal ve İade Uygulaması:

Rezervasyonlar, rezervasyonun yapıldığı tarihteki rezervasyon saatine 1 saat kala iptal edilebilir ve böyle bir durumunda sizden hiçbir ücret talep edilmez. 

Rezervasyonunuzu yukarıdaki koşullar haricinde iptal etmek istediğiniz taktirde sadece 1 günlük araç kira bedeli sizden tahsil edilir.

Önemli Uyarılar

 

 • Kiralamaya ait tüm ücretler, kiracının şahsına ait kredi kartından tahsil edilmektedir. Banka kartı,sanal kart,debit kart geçerli değildir.
 • Herhangi bir hasar durumunda, sigortanızın geçerli olabilmesi için, acil yardım hattına ihbarda bulunmanız ve aracınızı kaza yerinden hareket ettirmeden Trafik Polisi ya da Trafik Jandarma ekiplerine haber vermeniz ve “Polis Raporu ile birlikte Alkol Raporu” almanız gerekmektedir. Maddi hasarlı trafik kazalarında kaza yapan kişiler kazanın oluş şekli konusunda anlaştıkları takdirde “Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı” da düzenlenebilir.
 • Aracın çalınması durumunda, polis aranarak “Hırsızlık Tespit Tutanağı” alınmalıdır. Alınan raporla birlikte aracın anahtarı tarafımıza teslim edilmelidir.
 • Aracınızla bir kaza geçirmeniz, aracın çalınması, arızalanması, lastik patlaması ve her türlü acil yardıma ihtiyaç duyduğunuz durumda, 7 gün 24 saat, tüm Türkiye’de hizmet veren 0850 222 5 478 numaralı “Acil Yardım” hattımızı arayabilirsiniz.
 • Yurtdışına Çıkış: Hiçbir sigortamız Türkiye sınırları dışında geçerli olmadığı gibi, araçlarımızın Türkiye sınırları dışına çıkarılması da yasaktır. Lütfen teslimat formunu ve sözleşmenizi kontrol ediniz.
 • Araç kiralama rezervasyonunuz araç grubuna konfirme edilmiş olup herhangi bir marka ve/veya model garantisi verilmemektedir.
 • Kiralayan; sağlam ve iyi durumda teslim aldığı araçta, kullanım hatası ve/veya dikkatsizlik, tedbirsizlik vb. nedenlerle (sayılanlarla sınırlı olmaksızın, hatalı vites değiştirilmesi nedeni ile şanzıman arızası, uyarı ışığı yandığı halde aracın kullanılmaya devam edilmesi nedeniyle oluşacak hasarlar, aracın altının vurulması suretiyle ortaya çıkan hasarlar, lastik ve jant gibi aksamlara zarar verilmesi, yakıttan kaynaklı arıza ve hasarlar vb.) oluşan her türlü mekanik ve elektrik dahil olmak üzere tüm zarar ve ziyanları ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Bu mekanik ve elektrik dahil olmak üzere tüm zarar ve ziyanlar kasko ve güvenceler kapsamı dışındadır.
 • Kış lastiği opsiyonu ek ürün olarak sunulmakta ve ücrete tabii bir hizmettir. Kış lastiği bölge ve şubeye göre değişkenlik göstermekte olup, stoklarla sınırlıdır. Kiralama yapacağınız şube ile iletişime geçerek stok teyidi yapmanız gerekmektedir.
 • Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında, N1 ve N1G araç sınıfında yer alan kamyonet cinsi olarak tescil edilen taşıtlarla yapılan ve taşınan eşyanın ticari olmadığı taşımalar içindir. Kiralama öncesinde sürücüden ek belgeler talep edilebilir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
 • Tüm gruplar için yapacağınız rezervasyonun kesinleşip,aracınızı alabilmeniz için finansal analizinizin* Garenta kiralama kriterlerine uygun olması gerekmektedir. Tüm bankalardaki kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı ve benzeri ürünlerinizin toplam limit ve borç bilgileri, kredili ürünlerinizin açık/kapalı olduğu bilgisi ve kredili ürünlerinizdeki geçmiş ödeme performansına göre Findeks puanınıza bakılmaksızın da değerlendirme yapılabilir.
 • Finansal analizinizi, kiralama yapacağınız şubeye giderek yaptırabilirsiniz.

                                                                                   

Sınıf Araç Grubu Findeks Puanı
Ekonomi B, E, N, R, O, Z, X 800
Ekonomi Plus A
Orta Eko C
Orta D, G, H, I
Suv Eko K
Attractive Plus J, Y 1200
Suv S
Suv Plus T
Suv Sport M
Büyük F
Premium P 1400
Lux U, V
Elite L