www.garenta.com.tr Sitesi İşlem Rehberi

Garenta'dan online araç rezervasyonu için www.garenta.com.tr web sitesine bağlanılır.

Araç Seçimi

Araç kiralama hizmeti almak için ilk adım, kiralanacak aracın seçilmesidir. Bunun için ana sayfa veya kampanya sayfalarındaki araç rezervasyon motoru kullanılmalıdır.

Aracın teslim alınacağı ve iade edileceği Garenta şubesi ile aracın teslim alınacağı tarih ve iade edileceği tarih bilgileri girilerek "Araçları Göster" butonuna basılır.

Bir sonraki aşamada ilgili tarih aralığında, belirtilen şubede uygun olan araçlar listelenir. Kiralanması arzu edilen araç için istenilen ödeme tipi "Şimdi Öde" (rezervasyon esnasında ödeme alınan indirimli ödeme modeli) veya "Sonra Öde" (araç teslimi esnasında ödeme alınan ödeme modeli) butonuna basılarak bir sonraki adım olan ek ürün seçimi, kullanıcı ve fatura bilgileri ile ödeme bilgilerinin girildiği sayfaya geçilir.

Araç Seçiminde Değişiklik Yapılması

Aracın teslim alınacağı ve iade edileceği Garenta şubesi ile aracın teslim alınacağı ve iade edileceği tarih bilgileri değiştirilmek istendiğinde, sayfanın üstündeki "Değiştir" butonuna tıklanarak yeni bilgiler girilir ve tekrar "Araçları Göster" butonuna basılır. Yeni isteklere göre araç listesi üzerinden tekrar seçim yapılabilir.

Ek Ürün Seçilmesi

Araç seçimi yapıldıktan sonra gelinen ödeme sayfasında, önce arzu edilen araç ile beraber alınmak istenen ek hizmet ve güvenceler seçilir. Araç kiralama ücreti günlük kira bedeli ile kiralanmak istenilen gün miktarını çarpılması ile bulunur. Ek ürünler için de aynı kural geçerlidir.

Ödeme sayfasında Ek Ürünler kısmından ürününüzün adedini değiştirebilir ve araç kira bedeli ile ek ürününüzün KDV dâhil toplam tutarını görebilirsiniz.

Kullanıcı ve Fatura Bilgileri İle Ödeme Bilgilerinin Girilmesi

Aracı kiralayacak olan kişiye ait bilgilerinin rezervasyon esnasında doldurulması gerekmektedir.

Faturanızdaki adresin kişisel adresinizden farklı olmasını istiyorsanız, yeni bir "Bireysel" veya "Kurumsal" fatura adresini girebilirsiniz. Siparişinizin faturasının doğru kesilebilmesi için fatura bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olun.

Ödeme Bilgilerinin Siteye Girilmesi

Siparişi sonlandırmak için kullanmak istediğiniz ödeme tipini seçerek ve gerekli ödeme bilgileri doldurarak "Onayla" butonuna tıklayarak "Sipariş Özeti" adımına geçebilirsiniz.

Sipariş Özeti Sayfasının Görüntülenmesi ve Onaylanması

"Ödeme" sayfasında; fatura adreslerinizi, almış olduğunuz ek ürünler ve miktarını ve ödeme seçeneğinizin doğrulunu kontrol etmeniz; Fiyat ve Kiralama Koşullarını okuyarak onaylamanız gerekmektedir.

Fiyat ve Kiralama Koşullarını, "Ödeme" sayfasının altında yer alan onay kutucuğunu işaretleyerek onaylayıp "Onayla" butonuna basabilirsiniz.

Siparişin Tamamlanması

Ödeme için bilgilerinizi doğru girdiğinizde siparişinizin tamamlandığını belirten bir sayfa karşınıza gelecektir. Bu sayfada rezervasyon numaranız bulunmaktadır. Siparişiniz ile ilgili bilgiler aynı şekilde e-posta adresinize de gönderilmektedir.