aydin Araç Kiralama aydin Araç Kiralama

Aydin Garenta Şubeleri
 • Aydın Didim Şehir

  Adres: Efeler Mah. 1398 Sk. 7/A D:8 Didim/Aydın

  Email: [email protected]

  Telefon:0(256) 542 02 51 -

  Fax:

  Çalışma Saatleri:

  Hafta İçi: 08:00 - 20:00 Hafta Sonu: 08:00 - 20:00

 • Aydın Kuşadası Şehir

  Adres: Türkmen Mah. Turgut Özal Blv.61/A Kia Plaza Kuşadası/Aydın

  Email: [email protected]

  Telefon:0(256) 542 02 52 -

  Fax:

  Çalışma Saatleri:

  Hafta İçi: 08:00 - 20:00 Hafta Sonu: 08:00 - 20:00

 • Aydın Söke Şehir

  Adres: Fevzipaşa Mah. Aydın Cad. No: 181 Kia Kotaş Plaza Söke/Aydın

  Email: [email protected]

  Telefon:0(256) 542 02 53 -

  Fax:

  Çalışma Saatleri:

  Hafta İçi: 08:00 - 20:00 Hafta Sonu: 08:00 - 20:00

 • Aydın Şehir

  Adres: Adnan Menderes Mahallesi Denizli Bulvarı No:6C Merkez/Aydın

  Email: [email protected]

  Telefon:0(256) 542 02 54 -

  Fax:

  Çalışma Saatleri:

  Hafta İçi: 08:00 - 20:00 Hafta Sonu: 08:00 - 20:00


Aydın’da Araba Kiralama: Ege’nin İncisi Aydın’ı Keşfe Çıkın

Ege Bölgesi’nde zengin tarihi değerleri ve turistik olanakları ile dikkat çeken Aydın, önemli cazibe merkezlerinden biridir. Tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan Aydın, yeşilin maviyle kucaklaştığı eşsiz sahilleriyle hem yerli hem de yabancı turistlerin her zaman gözde tatil lokasyonları arasında yer alır. Ege’nin incisi Aydın gezilecek yerler açısından birçok seçeneğe sahiptir. Her mevsim ayrı güzellikler barındıran şehirde günün her saatinde keşfedebileceğiniz birçok farklı destinasyon ve yapabileceğiniz çeşitli etkinlikler bulunur. Aydın araçla gezilecek yerler konusunda zengin bir şehirdir. Dilerseniz Aydın araç kiralama hizmetinden faydalanarak şehrin tarihi, kültürel ve turizm noktalarını deneyimleyebilirsiniz.

Aydın’da Araç Kullanmak: Seyahatinize Göre Nasıl Araç Kiralamalısınız?

Aydın’ın şehir merkezinde ve ilçelerinde gezip görebileceğiniz birçok tarihi ve kültürel destinasyon bulur. Aydın araçla gezilecek yerler açısından oldukça zengin bir seçeneğe sahip olup şehrin popüler noktalarına kolay ve hızlı ulaşmanız mümkündür. Şehirde konforlu ve güvenli yolculuk için araç tercihine dikkat etmeniz önemlidir. İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek en uygun aracı kiralarken seyahat amacı, kişi sayısı, yol durumu gibi hususları göz önünde bulundurmanız gerekir. Aşağıda konforlu ve keyifli yolculuk açısından Aydın araç kiralama sürecinde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar yer alır.

 • Ailenizle birlikte yapacağınız yolculuklar için geniş araç tercih etmenizde yarar vardır. Geniş bir araç ile kendiniz ve çocuklarınız için rahat ve konforlu bir yolculuk deneyimi sağlayabilirsiniz. Geniş bagaj hacmi sayesinde eşyalarınızı da rahat bir şekilde depolayabilirsiniz

 • İş seyahati ve ağırlıklı olarak şehir içi kullanım amacıyla araç tercih etmek istiyorsanız daha küçük kompakt modelleri seçebilirsiniz. Bu tip araçlarla şehir içi park yeri bulma gibi durumlarda da daha avantajlı olabilirsiniz.

 • Aydın’ın doğal zenginliklerini, merkezden uzak noktalarını keşfetmek istiyorsanız engebeli yollarda sorunsuz ve konforlu bir sürüş deneyimi için SUV tipi arazi araçlarını tercih edebilirsiniz.

 • Aydın araç kiralama konusunda daha iyi bir yolculuk deneyimi arzuluyorsanız gelişmiş özelliklere ve üst düzey konfora sahip lüks araçları tercih edebilirsiniz.

 • Aydın araçla gezilecek yerler açısından zengindir. Yolculuklarınızı ekonomik bir şekilde tamamlamak istiyorsanız düşük yakıt tüketimine sahip, küçük kompakt araçları tercih edebilirsiniz.

Aydın’da araç kiralama hizmeti almak istiyorsanız ihtiyaçlarınıza uygun geniş bir model yelpazesi karşınıza çıkar. Aydın merkez araç kiralama tercihleriniz için şehir içinde düşük yakıt tüketimine sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Aydın çevresi gezilecek yerler için araç seçiminizde uzun yolculukları konforlu hale getiren lüks kiralık araçlara Garenta’dan ulaşabilirsiniz.

Aydın Trafiği Hakkında Bilinmesi Gereken Püf Noktalar Nelerdir?

Aydın merkezine ve ilçelerine yönelik bir yolculuk planlıyorsanız güncel trafik durumu hakkında önceden bilgi sahibi olmanız gerekir. Nüfusu bir milyondan fazla olan Aydın, tatil sezonunda daha fazla kişiyi ağırladığından dolayı merkezi noktalarında trafik yoğunluğu daha fazladır. Aydın merkez gezilecek yerler için şehrin trafik durumu hakkında bazı detaylar hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda vardır. Aydın şehir merkezinde günün her saati yaya ve araç hareketliliği devam ettiği için trafikte vakit kaybetmek istemeyebilirsiniz. Aydın araçla gezilecek yerlere kolay ulaşım için trafiğin daha sakin olduğu zaman dilimlerinde yolculuk yapabilirsiniz. Aydın’ın popüler tarihi ve turistik noktalarına kolay ulaşım için buraların trafik ve park durumunu öğrenmeniz de önemlidir. Aydın araç kiralama sonrası gezilecek yerler ve şehirdeki yolculuğunuzu kolaylaştıracak bazı ayrıntılar şunlardır:

 • Aydın’da trafik 07.30-10.00 ve 16.00-19.00 saatlerinde yoğundur. Yolculuklarınızda yoğun trafiğe takılmamak için 10.00-16.00 ve 19.00’dan sonraki zaman dilimlerini tercih edebilirsiniz. Böylece iş ve okul kaynaklığı trafiğe takılmadan seyahat edebilirsiniz.

 • Aydın gezilecek doğal yerler ve popüler noktalara ulaşım açısından elverişli bir noktada bulunur. Aydın araç kiralama avantajı sayesinde şehir genelinde birçok noktaya kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 • Aydın’da gezilecek tarihi yerler ve turistik noktalar konusunda zaman zaman park sorunu yaşayabilirsiniz. Bu durumda aracınızı civarda bulunan otoparklara ya da ziyaret edeceğiniz alanlardan biraz daha uzak bir noktaya park edebilirsiniz.

Aydın araç kiralama sürecinde şehirde sorunsuz ve rahat bir ulaşım için araç seçimini doğru yapmanız önemlidir. Küçük araçları tercih etmeniz şehir içi ulaşımda park yeri sıkıntısı yaşamamanız için ideal bir seçimdir. Aydın araçla gezilecek yerler coğrafi koşullara göre değişiklik gösterir. Engebeli ve zorlu yol koşullarına sahip yerlere yönelik yolculuklarınız için farklı arazi koşullarına uygun SUV tipi araçları tercih edebilirsiniz.

Tatil Cennetlerinden Aydın’da Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Tarih boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapan Aydın’da gezip görebileceğiniz birçok popüler destinasyon bulunur. Ege’nin gözdesi Aydın’ın merkezinde ve daha sakin noktalarında gezerken eski çağlardan günümüze ulaşan birçok tarihi değeri görebilirsiniz.

Sahilde konumlanan Aydın ilçeleri gezilecek yerler açısından oldukça zengindir. Buralarda farklı eğlence anlayışlarına hitap eden pek çok seçeneğe sahip olup keyifli vakit geçirmeniz için idealdir. Gündüz saatlerinde Aydın’ın merkezinde gezebilir, akşamları ise Kuşadası ve Didim gibi şehirde eğlencenin kalbinin attığı popüler lokasyonlara gidebilirsiniz.

Helenistik Dönemin İzlerini Taşıyan Tralleis Antik Kenti

Aydın’da gezilecek tarihi yerler arasında ilk sırada yer alan noktalardan biri Tralleis Antik Kenti’dir. Mimarlar ve hekimler kenti olarak bilinen Tralleis, Aydın şehir merkezinin hemen yanında yer alır. Menderes havzasının verimli toprakları üzerine kurulmuş olan bu kentin zaman içinde çeşitli krallıklar arasında sıkça el değiştirdiği söylenir. Günümüze kadar ulaşmış önemli tarihi yerlerden biri olan bu antik kentin çok az bir kısmının ayakta kaldığını söylenebilir. Kentin ayakta kalan en önemli kısımlarından biri Üç Gözler olarak bilinen surlarıdır. Tralleis’i her mevsim ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

Matematiğe İlgi Duyanlar İçin: Tales Matematik Müzesi

Aydın’ın Efeler ilçesinde bulunan Tales Matematik Müzesi, matematiğe ilgi duyanların ziyaret ettiği popüler yerler arasında yer alır. İlköğretim 3. sınıf ve üzeri bireylere hitap eden müze, her seviyeye uygun matematik istasyonlarıyla matematiksel algıyı artırıcı eğitimler verir. Türkiye’nin ilk ve tek matematik müzesi olarak bilinen bu müzede matematik ile ilgili birçok farklı aktivite ve atölye çalışmalarına katılabilirsiniz.

Gizemli ve Büyüleyici Arapapıştı Kanyonu

Aydın, Muğla ve Denizli’nin ortak sınırında yer alan Arapapıştı Kanyonu, benzersiz bir doğal güzellik olarak öne çıkar. Yemyeşil suyu ve dik yamaçlarıyla dikkat çeken Arapapıştı Kanyonu’nda birçok mağara bulunur. Kanyonda gizemli bir kaya mezarı ile gizli bir dehliz de vardır. 6 km uzunluğunda ve 380 metre yüksekliğindeki kanyonda tekne gezisi, doğa turları, mesire alanında piknik gibi aktiviteler yapabilirsiniz.

Aracınız ile Aydın’ın Muhteşem İlçelerini Keşfedin: Aydın’a Yakın Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Aydın’ın tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini keyifli bir şekilde keşfetmenin en ideal yolu araç ile şehri gezmek olarak bilinir. Şehirde uzun süre konaklamayı düşünüyorsanız Aydın aylık araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Böylece Aydın’ın ilçelerini ve buralardaki birçok doğal, tarihi güzelliği zaman kaybetmeden keşfedebilirsiniz. Aydın araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak Aydın’ın turizm merkezlerinden Kuşadası ve Didim ilçelerinin yanı sıra Nazilli, Söke, Efeler, Germencik, Buharkent, Çine, Karacasu gibi diğer ilçeleri de ziyaret edebilirsiniz.

Plajları, Doğal Harikaları ve Romantik Havasıyla Kuşadası

Aydın araçla gezilecek yerler arasında bulunan Kuşadası aynı zamanda zengin tarihi değerleriyle Ege Bölgesi’nde en çok ziyaret edilen destinasyonlar arasında yer alır. Güvercinada Kalesi, Dilek Yarımadası, Kurşunlu Manastırı, Öküz Mehmet Paşa Sarayı, Andız Kulesi, Zeytinyağı Tarihi Müzesi, Kuşadası Marina, Meryem Ana Evi, Zeus Mağarası Kuşadası’nda gezip görebileceğiniz yerlerden sadece birkaçı. Aydın günlük araç kiralama hizmetinden faydalanarak Kuşadası’nın en çok ziyaret edilen tarihi ve turistik noktalarını kolay ve hızlı bir şekilde gezip görebilirsiniz.

Ege Bölgesi’nin En Büyük Gölü: Bafa Gölü

Bafa Gölü, Ege Bölgesi’nin en büyük gölü olarak bilinir. Arkeolojik ve tarihi güzellikleriyle öne çıkan göl aynı zamanda Türkiye’nin önemli kuş cennetlerinden biridir. Doğal set gölü özelliğe sahip Bafa Gölü’nde tarihi kalıntıların da yer aldığı birçok ada bulunur. Gölün çevresi zeytinliklerle çevrilidir. Gölün güney kıyılarında kırsal yerleşim yerleri ile her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Herakleia, Latmos ve Myus antik kentleri yer alır. Gölde dolmuş usulü hizmet veren motorlarla gezebilir, çevresinde yürüyüş yapabilirsiniz.

Huzuru Arayanlar İçin: Didim

Aydın araçla gezilecek yerler arasında değerlendirmeniz gereken lokasyonlarından biri olan Didim, hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle öne çıkar. Aydın merkezine 10 km mesafede bulunan Didim, unutulmaz anlar yaşayacağınız birçok güzelliği barındırır. Tarih boyunca pek çok uygarlığın hüküm sürdüğü Didim, her yıl yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği turizm bölgelerinden biri olarak bilinir. Zengin bir tarihe sahip bu huzurlu Aydın ilçesinde gezip görebileceğiniz bazı popüler yerler şunlar:

 • Altınkum Plajı,
 • Milet
 • Apollon Tapınağı,
 • Akbük,
 • Cennet Koyu,
 • Yalıköy,
 • Akköy,
 • Milet Müzesi
 • Didim Marina

Tarihi Milat Öncesi Yıllara Dayanan Priene Antik Kenti

Aydın’ın en önemli tarihi yerlerinden biri olan Priene Antik Kenti, Ege Bölgesi’nde inşa edilmiş 12 büyük İyon kentinden biri olarak bilinir. Eski şehir planlamacılığının en güzel örneklerinden biri olarak bilinir. Şehrin yan sokakları arazinin engebeli olmasından dolayı merdivenlidir. Priene Antik Kenti’nin en önemli yapıları arasında  Athena Tapınağı, Demeter Tapınağı, Zeus Tapınağı, Mısır Tapınağı, Büyük İskender’in Evi, Bizans Klisesi, agora, sunak ve antik tiyatro gibi farklı bölümler sayılabilir. Ünlü Afrodit heykeli de bu antik kentten çıkarılan önemli tarihi eserler arasında yer alır.

Garenta Araç Kiralama ile Aydın’ın Eşsiz Güzelliklerine Yolculuk Edin!

Garenta araç kiralama hizmetinden faydalanarak Aydın’da arabayla gezilebilecek yerlere konforlu ve keyifli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aydın araçla gezilecek yerlere yapacağınız yolculuklarınız için en uygun araçları bulmanız ve kiralamanız oldukça kolaydır. Aydın araç kiralama hizmeti alırken kalacağınız süre boyunca günlük ve aylık araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak şehrin öne çıkan güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Günlük araç kiralama kısa süreli ihtiyaçlarınız için idealdir. İş ya da şehri keşfetmek amacıyla Aydın’da daha fazla kalmayı düşünüyorsanız uzun süreli kullanım için Garenta’dan aylık araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Böylece Aydın’da gezilecek yerlere ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize en uygun araçlarla kolay ve hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.


.

Garenta Aydin Araç Kiralama

Aydın


Aydın’da Araba Kiralama: Ege’nin İncisi Aydın’ı Keşfe Çıkın

Ege Bölgesi’nde zengin tarihi değerleri ve turistik olanakları ile dikkat çeken Aydın, önemli cazibe merkezlerinden biridir. Tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan Aydın, yeşilin maviyle kucaklaştığı eşsiz sahilleriyle hem yerli hem de yabancı turistlerin her zaman gözde tatil lokasyonları arasında yer alır. Ege’nin incisi Aydın gezilecek yerler açısından birçok seçeneğe sahiptir. Her mevsim ayrı güzellikler barındıran şehirde günün her saatinde keşfedebileceğiniz birçok farklı destinasyon ve yapabileceğiniz çeşitli etkinlikler bulunur. Aydın araçla gezilecek yerler konusunda zengin bir şehirdir. Dilerseniz Aydın araç kiralama hizmetinden faydalanarak şehrin tarihi, kültürel ve turizm noktalarını deneyimleyebilirsiniz.

Aydın’da Araç Kullanmak: Seyahatinize Göre Nasıl Araç Kiralamalısınız?

Aydın’ın şehir merkezinde ve ilçelerinde gezip görebileceğiniz birçok tarihi ve kültürel destinasyon bulur. Aydın araçla gezilecek yerler açısından oldukça zengin bir seçeneğe sahip olup şehrin popüler noktalarına kolay ve hızlı ulaşmanız mümkündür. Şehirde konforlu ve güvenli yolculuk için araç tercihine dikkat etmeniz önemlidir. İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek en uygun aracı kiralarken seyahat amacı, kişi sayısı, yol durumu gibi hususları göz önünde bulundurmanız gerekir. Aşağıda konforlu ve keyifli yolculuk açısından Aydın araç kiralama sürecinde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar yer alır.

 • Ailenizle birlikte yapacağınız yolculuklar için geniş araç tercih etmenizde yarar vardır. Geniş bir araç ile kendiniz ve çocuklarınız için rahat ve konforlu bir yolculuk deneyimi sağlayabilirsiniz. Geniş bagaj hacmi sayesinde eşyalarınızı da rahat bir şekilde depolayabilirsiniz

 • İş seyahati ve ağırlıklı olarak şehir içi kullanım amacıyla araç tercih etmek istiyorsanız daha küçük kompakt modelleri seçebilirsiniz. Bu tip araçlarla şehir içi park yeri bulma gibi durumlarda da daha avantajlı olabilirsiniz.

 • Aydın’ın doğal zenginliklerini, merkezden uzak noktalarını keşfetmek istiyorsanız engebeli yollarda sorunsuz ve konforlu bir sürüş deneyimi için SUV tipi arazi araçlarını tercih edebilirsiniz.

 • Aydın araç kiralama konusunda daha iyi bir yolculuk deneyimi arzuluyorsanız gelişmiş özelliklere ve üst düzey konfora sahip lüks araçları tercih edebilirsiniz.

 • Aydın araçla gezilecek yerler açısından zengindir. Yolculuklarınızı ekonomik bir şekilde tamamlamak istiyorsanız düşük yakıt tüketimine sahip, küçük kompakt araçları tercih edebilirsiniz.

Aydın’da araç kiralama hizmeti almak istiyorsanız ihtiyaçlarınıza uygun geniş bir model yelpazesi karşınıza çıkar. Aydın merkez araç kiralama tercihleriniz için şehir içinde düşük yakıt tüketimine sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Aydın çevresi gezilecek yerler için araç seçiminizde uzun yolculukları konforlu hale getiren lüks kiralık araçlara Garenta’dan ulaşabilirsiniz.

Aydın Trafiği Hakkında Bilinmesi Gereken Püf Noktalar Nelerdir?

Aydın merkezine ve ilçelerine yönelik bir yolculuk planlıyorsanız güncel trafik durumu hakkında önceden bilgi sahibi olmanız gerekir. Nüfusu bir milyondan fazla olan Aydın, tatil sezonunda daha fazla kişiyi ağırladığından dolayı merkezi noktalarında trafik yoğunluğu daha fazladır. Aydın merkez gezilecek yerler için şehrin trafik durumu hakkında bazı detaylar hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda vardır. Aydın şehir merkezinde günün her saati yaya ve araç hareketliliği devam ettiği için trafikte vakit kaybetmek istemeyebilirsiniz. Aydın araçla gezilecek yerlere kolay ulaşım için trafiğin daha sakin olduğu zaman dilimlerinde yolculuk yapabilirsiniz. Aydın’ın popüler tarihi ve turistik noktalarına kolay ulaşım için buraların trafik ve park durumunu öğrenmeniz de önemlidir. Aydın araç kiralama sonrası gezilecek yerler ve şehirdeki yolculuğunuzu kolaylaştıracak bazı ayrıntılar şunlardır:

 • Aydın’da trafik 07.30-10.00 ve 16.00-19.00 saatlerinde yoğundur. Yolculuklarınızda yoğun trafiğe takılmamak için 10.00-16.00 ve 19.00’dan sonraki zaman dilimlerini tercih edebilirsiniz. Böylece iş ve okul kaynaklığı trafiğe takılmadan seyahat edebilirsiniz.

 • Aydın gezilecek doğal yerler ve popüler noktalara ulaşım açısından elverişli bir noktada bulunur. Aydın araç kiralama avantajı sayesinde şehir genelinde birçok noktaya kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 • Aydın’da gezilecek tarihi yerler ve turistik noktalar konusunda zaman zaman park sorunu yaşayabilirsiniz. Bu durumda aracınızı civarda bulunan otoparklara ya da ziyaret edeceğiniz alanlardan biraz daha uzak bir noktaya park edebilirsiniz.

Aydın araç kiralama sürecinde şehirde sorunsuz ve rahat bir ulaşım için araç seçimini doğru yapmanız önemlidir. Küçük araçları tercih etmeniz şehir içi ulaşımda park yeri sıkıntısı yaşamamanız için ideal bir seçimdir. Aydın araçla gezilecek yerler coğrafi koşullara göre değişiklik gösterir. Engebeli ve zorlu yol koşullarına sahip yerlere yönelik yolculuklarınız için farklı arazi koşullarına uygun SUV tipi araçları tercih edebilirsiniz.

Tatil Cennetlerinden Aydın’da Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Tarih boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapan Aydın’da gezip görebileceğiniz birçok popüler destinasyon bulunur. Ege’nin gözdesi Aydın’ın merkezinde ve daha sakin noktalarında gezerken eski çağlardan günümüze ulaşan birçok tarihi değeri görebilirsiniz.

Sahilde konumlanan Aydın ilçeleri gezilecek yerler açısından oldukça zengindir. Buralarda farklı eğlence anlayışlarına hitap eden pek çok seçeneğe sahip olup keyifli vakit geçirmeniz için idealdir. Gündüz saatlerinde Aydın’ın merkezinde gezebilir, akşamları ise Kuşadası ve Didim gibi şehirde eğlencenin kalbinin attığı popüler lokasyonlara gidebilirsiniz.

Helenistik Dönemin İzlerini Taşıyan Tralleis Antik Kenti

Aydın’da gezilecek tarihi yerler arasında ilk sırada yer alan noktalardan biri Tralleis Antik Kenti’dir. Mimarlar ve hekimler kenti olarak bilinen Tralleis, Aydın şehir merkezinin hemen yanında yer alır. Menderes havzasının verimli toprakları üzerine kurulmuş olan bu kentin zaman içinde çeşitli krallıklar arasında sıkça el değiştirdiği söylenir. Günümüze kadar ulaşmış önemli tarihi yerlerden biri olan bu antik kentin çok az bir kısmının ayakta kaldığını söylenebilir. Kentin ayakta kalan en önemli kısımlarından biri Üç Gözler olarak bilinen surlarıdır. Tralleis’i her mevsim ücretsiz ziyaret edebilirsiniz.

Matematiğe İlgi Duyanlar İçin: Tales Matematik Müzesi

Aydın’ın Efeler ilçesinde bulunan Tales Matematik Müzesi, matematiğe ilgi duyanların ziyaret ettiği popüler yerler arasında yer alır. İlköğretim 3. sınıf ve üzeri bireylere hitap eden müze, her seviyeye uygun matematik istasyonlarıyla matematiksel algıyı artırıcı eğitimler verir. Türkiye’nin ilk ve tek matematik müzesi olarak bilinen bu müzede matematik ile ilgili birçok farklı aktivite ve atölye çalışmalarına katılabilirsiniz.

Gizemli ve Büyüleyici Arapapıştı Kanyonu

Aydın, Muğla ve Denizli’nin ortak sınırında yer alan Arapapıştı Kanyonu, benzersiz bir doğal güzellik olarak öne çıkar. Yemyeşil suyu ve dik yamaçlarıyla dikkat çeken Arapapıştı Kanyonu’nda birçok mağara bulunur. Kanyonda gizemli bir kaya mezarı ile gizli bir dehliz de vardır. 6 km uzunluğunda ve 380 metre yüksekliğindeki kanyonda tekne gezisi, doğa turları, mesire alanında piknik gibi aktiviteler yapabilirsiniz.

Aracınız ile Aydın’ın Muhteşem İlçelerini Keşfedin: Aydın’a Yakın Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Aydın’ın tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini keyifli bir şekilde keşfetmenin en ideal yolu araç ile şehri gezmek olarak bilinir. Şehirde uzun süre konaklamayı düşünüyorsanız Aydın aylık araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Böylece Aydın’ın ilçelerini ve buralardaki birçok doğal, tarihi güzelliği zaman kaybetmeden keşfedebilirsiniz. Aydın araç kiralama seçeneklerinden faydalanarak Aydın’ın turizm merkezlerinden Kuşadası ve Didim ilçelerinin yanı sıra Nazilli, Söke, Efeler, Germencik, Buharkent, Çine, Karacasu gibi diğer ilçeleri de ziyaret edebilirsiniz.

Plajları, Doğal Harikaları ve Romantik Havasıyla Kuşadası

Aydın araçla gezilecek yerler arasında bulunan Kuşadası aynı zamanda zengin tarihi değerleriyle Ege Bölgesi’nde en çok ziyaret edilen destinasyonlar arasında yer alır. Güvercinada Kalesi, Dilek Yarımadası, Kurşunlu Manastırı, Öküz Mehmet Paşa Sarayı, Andız Kulesi, Zeytinyağı Tarihi Müzesi, Kuşadası Marina, Meryem Ana Evi, Zeus Mağarası Kuşadası’nda gezip görebileceğiniz yerlerden sadece birkaçı. Aydın günlük araç kiralama hizmetinden faydalanarak Kuşadası’nın en çok ziyaret edilen tarihi ve turistik noktalarını kolay ve hızlı bir şekilde gezip görebilirsiniz.

Ege Bölgesi’nin En Büyük Gölü: Bafa Gölü

Bafa Gölü, Ege Bölgesi’nin en büyük gölü olarak bilinir. Arkeolojik ve tarihi güzellikleriyle öne çıkan göl aynı zamanda Türkiye’nin önemli kuş cennetlerinden biridir. Doğal set gölü özelliğe sahip Bafa Gölü’nde tarihi kalıntıların da yer aldığı birçok ada bulunur. Gölün çevresi zeytinliklerle çevrilidir. Gölün güney kıyılarında kırsal yerleşim yerleri ile her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği Herakleia, Latmos ve Myus antik kentleri yer alır. Gölde dolmuş usulü hizmet veren motorlarla gezebilir, çevresinde yürüyüş yapabilirsiniz.

Huzuru Arayanlar İçin: Didim

Aydın araçla gezilecek yerler arasında değerlendirmeniz gereken lokasyonlarından biri olan Didim, hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle öne çıkar. Aydın merkezine 10 km mesafede bulunan Didim, unutulmaz anlar yaşayacağınız birçok güzelliği barındırır. Tarih boyunca pek çok uygarlığın hüküm sürdüğü Didim, her yıl yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği turizm bölgelerinden biri olarak bilinir. Zengin bir tarihe sahip bu huzurlu Aydın ilçesinde gezip görebileceğiniz bazı popüler yerler şunlar:

 • Altınkum Plajı,
 • Milet
 • Apollon Tapınağı,
 • Akbük,
 • Cennet Koyu,
 • Yalıköy,
 • Akköy,
 • Milet Müzesi
 • Didim Marina

Tarihi Milat Öncesi Yıllara Dayanan Priene Antik Kenti

Aydın’ın en önemli tarihi yerlerinden biri olan Priene Antik Kenti, Ege Bölgesi’nde inşa edilmiş 12 büyük İyon kentinden biri olarak bilinir. Eski şehir planlamacılığının en güzel örneklerinden biri olarak bilinir. Şehrin yan sokakları arazinin engebeli olmasından dolayı merdivenlidir. Priene Antik Kenti’nin en önemli yapıları arasında  Athena Tapınağı, Demeter Tapınağı, Zeus Tapınağı, Mısır Tapınağı, Büyük İskender’in Evi, Bizans Klisesi, agora, sunak ve antik tiyatro gibi farklı bölümler sayılabilir. Ünlü Afrodit heykeli de bu antik kentten çıkarılan önemli tarihi eserler arasında yer alır.

Garenta Araç Kiralama ile Aydın’ın Eşsiz Güzelliklerine Yolculuk Edin!

Garenta araç kiralama hizmetinden faydalanarak Aydın’da arabayla gezilebilecek yerlere konforlu ve keyifli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aydın araçla gezilecek yerlere yapacağınız yolculuklarınız için en uygun araçları bulmanız ve kiralamanız oldukça kolaydır. Aydın araç kiralama hizmeti alırken kalacağınız süre boyunca günlük ve aylık araç kiralama hizmetlerinden faydalanarak şehrin öne çıkan güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Günlük araç kiralama kısa süreli ihtiyaçlarınız için idealdir. İş ya da şehri keşfetmek amacıyla Aydın’da daha fazla kalmayı düşünüyorsanız uzun süreli kullanım için Garenta’dan aylık araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Böylece Aydın’da gezilecek yerlere ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize en uygun araçlarla kolay ve hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Garenta Araç Kiralama Şubeleri


Aydın Didim Şehir

Adres:Efeler Mah. 1398 Sk. 7/A D:8 Didim/Aydın
Email:[email protected]
Telefon: 0(256) 542 02 51
Fax:
Hafta İçi: 08:00 - 20:00 Hafta Sonu 08:00 - 20:00

Aydın Kuşadası Şehir

Adres:Türkmen Mah. Turgut Özal Blv.61/A Kia Plaza Kuşadası/Aydın
Email:[email protected]
Telefon: 0(256) 542 02 52
Fax:
Hafta İçi: 08:00 - 20:00 Hafta Sonu 08:00 - 20:00

Aydın Söke Şehir

Adres:Fevzipaşa Mah. Aydın Cad. No: 181 Kia Kotaş Plaza Söke/Aydın
Email:[email protected]
Telefon: 0(256) 542 02 53
Fax:
Hafta İçi: 08:00 - 20:00 Hafta Sonu 08:00 - 20:00

Aydın Şehir

Adres:Adnan Menderes Mahallesi Denizli Bulvarı No:6C Merkez/Aydın
Email:[email protected]
Telefon: 0(256) 542 02 54
Fax:
Hafta İçi: 08:00 - 20:00 Hafta Sonu 08:00 - 20:00

;