konya Araç Kiralama konya Araç Kiralama

Konya Garenta Şubeleri
 • Konya Havalimanı

  Adres: Büyük Kayacık Mah.Vali Ahmet Kayhan Cad.Selçuklu/Konya

  Email: [email protected]

  Telefon:0(332) 440 02 51 -

  Fax:

  Çalışma Saatleri:

  Hafta İçi: 08:00 - 23:00 Hafta Sonu: 08:00 - 23:00

 • Konya YHT Selçuklu Gar

  Adres: Musalla Bağları Mah. İmadiye Sk No:15 Horozluhan Osb/Selçuklu/Konya

  Email: [email protected]

  Telefon:0(332) 326 10 38 -

  Fax:

  Çalışma Saatleri:

  Hafta İçi: 08:00 - 23:00 Hafta Sonu: 08:00 - 23:00


Konya’da Araba Kiralama: Şehrin Büyüklüğünü Avantaja Çevirin

Türkiye’de tarih, doğa ve gastronomi odaklı seyahatlerin favori duraklarından biri olan Konya, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biridir. Bölgede ilk yerleşimin Prehistorik Dönem’e kadar dayandığı bilinir. Köklü mazisi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan bu kadim kent, zengin kültürel mirası ile insanlık tarihine ışık tutan bir merkez olmuştur.

Mevlana’nın şehri olarak da bilinen Konya; yalnızca derin kültürel geçmişiyle değil, aynı zamanda etkileyici doğal güzellikleri ve zengin mutfağıyla da ciddi bir turizm potansiyeline sahiptir. Şehri ziyaret edenleri tabiatın bir armağanı olan göller, şelaleler, mağaralar, vadiler ve daha pek çok doğal yapı karşılar. Dilerseniz gündüz şehrin eşsiz doğasını keşfedebilir, akşam ise yöreye özgü nefis lezzetlerin servis edildiği bir restoranda zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Konya araç kiralama hizmetinden yararlanarak istediğiniz türden aktivitelere zaman ayırmanız mümkün olur. Bu sayede Konya’da arabayla gezilecek yerleri bir bir keşfedebilirsiniz.

Konya’da Araç Kullanmak: Seyahatinize Göre Nasıl Araç Kiralamalısınız?

Konya araç kiralama hizmetinden seçtiğiniz arabayla şehri dilediğiniz gibi gezme imkânı bulabilirsiniz. İç Anadolu’nun gözde illerden Konya, Türkiye’nin yüz ölçümü olarak en büyük şehri unvanına sahip iken nüfus yoğunluğu bakımından 7. sırada yer alır. Ülkenin en merkezî konumunda yer alan bu kent hem yüz ölçümünün genişliği hem de coğrafi yapısı sayesinde ulaşılabilirlik yönüyle son derece avantajlıdır. Şehri gezmek isteyenler için araç kiralama, Konya’nın modern ve gelişmiş yolları sayesinde ideal bir seçenek hâline gelir.

Seyahatinizi güvenli ve konforlu bir deneyim hâline getirmek için Konya araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Elbette araç seçerken bazı hususlara dikkat etmeniz faydanıza olacaktır. Kişi sayısı ve seyahat amacı gibi noktaları göz önünde bulundurduğunuz takdirde sizin için en uygun aracı belirlemeniz kolaylaşır. Örneğin; yolculuk masraflarının bütçenizi aşmasını önlemek adına tercihinizi ekonomik araçlardan yana kullanabilirsiniz. Aile ve kalabalık arkadaş grupları ile Konya’da arabayla gezilecek yerleri ziyaret etmek isteyenler ise geniş araçları tercih edebilir. İş seyahatleriniz için Konya VIP araç kiralama hizmetlerini değerlendirebilirsiniz.

Konya Trafiği Hakkında Bilinmesi Gereken Püf Noktalar Nelerdir?

Konya, kuzeyinde Ankara, batısında ise Isparta, Afyonkarahisar ve Eskişehir illeriyle komşudur. Şehrin güneyinde Mersin, Karaman ve Antalya yer alırken doğusunda ise Niğde ve Aksaray bulunur. Konya topraklarının büyük bir bölümünü ovalar ve platolar oluşturur. Düzlük bir yapıda olan bu kentte trafiğin genel anlamda rahat ilerlediğinden söz etmek mümkündür.

Şehir içi ulaşım olanakları oldukça gelişmiş durumda olan Konya’da arabayla gezilecek yerleri özgürce keşfetmeniz mümkündür. Bunun için trafiğin yoğun olduğu saatleri ve yol durumuna dair ayrıntıları bilmeniz faydalı olacaktır. Konya araç kiralama servisinden yararlanmayı planlıyorsanız şu noktalara dikkat ederek seyahat konforunuzu artırabilirsiniz:

 • Konya’da trafik genel olarak akıcı olarak seyreder. Ancak hava koşullarına, yol çalışmalarına ve iş çıkış saatlerine bağlı olarak zaman zaman aksamalar söz konusu olabilir. Dilerseniz Konya’da arabayla gezilecek yerlere doğru yola çıkmadan önce internet üzerinden yol durumunu kontrol edebilirsiniz.

 • Başta şehrin merkezî konumları olmak üzere güzergâhınızda bulunan yerlerde park yeri sıkıntısı yaşamamak için navigasyon uygulamaları üzerinden otopark alanlarını tespit edebilirsiniz.

 • Konya genelinde araç seyahatine elverişli yollar mevcuttur. Fakat şehrin dağlık bölgelerini ziyaret etmeyi düşünüyorsanız arazi koşullarına uygun bir araç tercih etmeniz yararlı olacaktır.

Gezme ya da tatil yapma amacıyla şehri ziyaret etmek isterseniz Garenta Konya Havalimanı araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Böylece bölgeye iniş yaptığınız andan itibaren vakit kaybetmeden Konya’da arabayla gezilecek yerlere doğru yola koyulmanız mümkün olur.

Tarihsel Önemiyle Öne Çıkan Konya’da Başlıca Gezilebilecek Yerler Nerelerdir?

Tarihin önemli isimlerden Nasreddin Hoca’nın yaşamına tanıklık eden Konya; kültür, inanç, doğa, gastronomi ve sağlık turizmine elverişli bir şehirdir. Üstelik şehrin her bir köşesi tarihî ve kültürel miraslarla bezelidir. Konya merkez araç kiralama seçeneğini değerlendirerek medeniyetlerin beşiği hâline gelen bu güzel şehri doyasıya keşfetme imkânı bulabilirsiniz.  

Dilerseniz Konya seyahatinizi şehirde düzenlenen özel etkinliklerin tarihine göre belirleyebilirsiniz. Bu sayede farklı deneyimler edinerek gezini daha keyifli bir hâle getirmeniz mümkün olur. Örneğin; şehirde kış tatilinizi değerlendirmeyi planlıyorsanız aralık ayını tercih edebilirsiniz. Böylece her yıl 7-17 Aralık tarihlerinde düzenlenen Şeb-i Arus etkinliklerine katılarak büyüleyici sema gösterileri ve ney dinletileri ile ruhunuzu dinlendirmeniz olanaklı hâle gelir.  

Ünü Konya Sınırlarını Aşan Meram

Bağları, bahçeleri ve tarihî mekânları ile görenleri kendine hayran bırakan Meram, Konya merkezde gezilecek yerlerden biridir. Şehrin kalbinde yer alan bu etkileyici ilçede Selçuklu Dönemi’nde inşa edilmiş türbelerden antik çağlardan kalma pek çok eserin bulunduğu müzelere kadar çok sayıda çekim noktası bulunur. Konya’da arabayla gezilecek yerler listenize mutlaka eklemeniz gereken Meram’ın gözde destinasyonları şunlardır:

 • Konya Arkeoloji Müzesi
 • 80 Binde Devr-i Âlem Parkı
 • Akyokuş Tabiat Parkı
 • Meram Bağları
 • İplikçi Cami
 • Sırçalı Medrese

Konya Meram’da gezilecek yerler arasında farklı gezi odaklarına hitap eden pek çok mekân bulunur. Dilerseniz Konya araç kiralama hizmetinden faydalanarak bölgenin tüm güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Üstelik bu güzide şehirde yılın her döneminde farklı aktivitelerle keyifli vakit geçirmeniz de mümkündür.  

Kültürel Zenginliğiyle Görmeniz Gereken Selçuklu

Konya’da gezilecek yerlerin başında şehrin merkezinde konumlanan Selçuklu gelir. Tarih sahnesinde önemli bir rol oynayan pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu topraklar, kültürel zenginliği ile seyahatseverlerin uğrak noktası hâline gelir. Konya’da arabayla gezilecek yerler listelerinde başı çeken Selçuklu’da şuraları ziyaret edebilirsiniz:

 • Konya Tropikal Kelebek Bahçesi
 • Mevlana Türbesi
 • İnce Medreseli Minare
 • Aya Elenia Müzesi
 • Sille Mağaraları
 • Alaaddin Tepesi ve Parkı
 • Konya Kyoto Japon Parkı

Dilerseniz rotanıza Konya Selçuklu gezilecek yerler arasında bulunan Nene Hatun Parkı, Selçuklu Seyir Tepesi ve Gevale Kalesi gibi turistik mekânları da ekleyebilirsiniz. İlginizi çeken yerlerde mola verebilmek ve daha fazla vakit geçirebilmek için Konya araç kiralama servisinden yararlanabilirsiniz.  

Turistik Ziyaretlerin Olmazsa Olmazı Karatay

Şehrin merkez ilçelerinden biri olan Karatay, Konya’da arabayla gezilecek yerlerin başında gelir. Tarihî mirasıyla ün salan bu ilçe, Türkiye’nin en çok ziyaretçi kabul eden ikinci müzesine ev sahipliği yapar. Mevlana Müzesi’nde yalnızca Konya’nın değil, aynı zamanda Türkiye’nin de en önemli eserleri bulunur. Dilerseniz kültürel keşiflerle dolu keyifli bir gezi deneyimi edinmek için Konya günlük araç kiralama hizmetinden yararlanabilir, Karatay’ı adım adım gezebilirsiniz. Üstelik ilçede yöreye has lezzetler denince akla ilk gelen etli ekmek, Mevlana böreği, papara ve bamya çorbası gibi nefis yemekleri tadabileceğiniz restoranlar da mevcuttur.  

Otantik Atraksiyon Noktalarıyla Önem Kazanan Ereğli

Konya, günlük araç kiralama hizmetinden edineceğiniz bir arabayla doya doya keşfedebileceğiniz güzide bir şehirdir. Kent merkezine yaklaşık 150 km mesafede yer alan Ereğli, şehirden biraz uzaklaşarak doğa ile iç içe vakit geçirmek isteyenler için biçilmiş kaftandır. Tarih boyunca farklı medeniyetler ile yolları kesişen bu topraklarda Hitit, Asur, Frig, Lidya, Pers, Roma ve Bizans gibi önemli uygarlıklar hüküm sürmüştür. Dilerseniz Ereğli Müzesi’ni ziyaret ederek bölgenin tarihiyle ilgili detaylı bilgiye erişebilirsiniz. Tercihiniz Konya Ereğli’de gezilecek yerler arasında doğal güzelliği ile öne çıkan mekânları ziyaret etmekten yanaysa Kwangjin, Yunus Emre ve Atatürk Parklarına uğrayabilirsiniz.

Şehrin Sınırlarını Keşfedin: Konya Çevresinde Gidilebilecek Yerler Nelerdir?

Konya’yı uçtan uca keşfedebilmek için bir gününüzü ayırmanız yeterli olmayabilir. Konya araç kiralama hizmetin faydalanarak ister şehir merkezindeki konumlara ister yakın çevredeki lokasyonlara dilediğinizce seyahat edebilirsiniz. Pratik ve hesaplı araç kiralama olanakları sayesinde bambaşka diyarlara doğru hiç beklemeden yola koyulmanız mümkün olur.

Yöresel Lezzet ve Göllerin Adresi: Beyşehir

Muhteşem doğası, kültürel zenginliği ve yöresel mutfağı ile şehrin cazibe merkezlerinden biri olan Beyşehir, Konya il merkezine 70 km mesafede yer alır. Bu tarih kokan beldede Selçuklu Dönemi’nden günümüze kadar ulaşan pek çok yapı mevcuttur. Elbette Konya Beyşehir’de gezilecek yerler yalnızca kültürel miraslarla da sınırlı değildir. Beyşehir Gölü, Körükini Mağarası ve Eflatun Pınarı gibi doğa harikaları da Konya’da arabayla gezilecek yerler arasındadır.

Türkiye’nin En Önemli Destinasyonlarından: Tuz Gölü

Dünyaca ünlü doğa eserlerinden biri olan Tuz Gölü, Ankara, Konya ve Aksaray illerinin sınırları içerisinde yer alır. Dilerseniz Konya araç kiralama seçeneğini değerlendirerek yaklaşık 2 saatte Tuz Gölü’ne ulaşabilirsiniz. Üstelik egzama, mantar ve eklem ağrıları gibi pek çok sağlık sorununa iyi geldiği bilinen bu şifalı sularda çıplak ayakla gezmek de mümkündür.

Türkiye’de Neolitik Çağın Ayak İzleri: Çatalhöyük Antik Kenti

Bin yıllara meydan okuyan ihtişamı ile Çatalhöyük Antik Kenti, Konya’nın Çumra ilçesinde yer alır. Konya araç kiralama hizmetinden faydalanarak il merkezinden antik kente 40 km yol katederek ulaşabilirsiniz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan bu büyüleyici antik kent, insanlık tarihinin sanatsal, kültürel ve geleneksel mirasına ışık tutan evrensel bir değerdir. Konya’da arabayla gezilecek yerlerden oluşturduğunuz seyahat rotasına Çatalhöyük Antik Kenti’ni ekleyerek muhteşem bir Anadolu turu deneyimi edinebilirsiniz.

Garenta ile Araç Kiralamanın Avantajlarıyla Konya’yı Doyasıya Keşfedin!

Garenta’nın sunduğu Konya araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak dilediğiniz her yere kolayca ulaşım sağlayabilir, gezmek istediğiniz yerleri bir bir keşfedebilirsiniz. Üstelik Garenta’nın model yelpazesi son derece geniştir. VIP arabalardan ekonomik modellere kadar pek çok alternatifin yer aldığı araç filosu sayesinde seyahat deneyiminizi bir üst seviyeye taşıyacak seçeneği kolayca belirleyebilirsiniz. Günlük ve aylık bazda yapılabilen manuel ve otomatik araç kiralama, Konya’yı keşfetmek isteyenlerin rağbet gösterdiği hizmetlerdir. Yolculuğunuza güven, konfor ve keyif katmak isterseniz Garenta’yı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.


.

;