MENÜ

Uzun Yolları Keyiflendirecek En Güzel Spotify Listeleri

Yolda
5 Dakikalık Okuma Garenta

“Uzun yollarda bir sürücünün en iyi dostu kimdir?” diye sorulursa büyük çoğunluğun cevabı “müzik” olur. Yolları kısaltan, dikkati toparlayan, eğlendiren, keyiflendiren ve enerji veren müzik, kimi zaman radyodan kimi zaman da hazırlanan şarkı listeleri üzerinden sürücülere arkadaş oluyor. Günümüzün en büyük müzik platformlarından Spotify, ister radyo ister müzik listesi olsun, yolculuğunuza eğlence katmak için kullanabileceğiniz bir uygulama. Özenle seçtiğimiz en iyi Spotify listeleri, 2018 yılının en popüler şarkılarından geçmiş zamanların klasiklerine kadar geniş bir yelpazede müzik keyfi sunuyor.

 

Yolları Şenlendiren Popüler Spotify Listeleri

 

 

Spotify’daki en çok takip edilenler listelerini inceleyerek popüler müziklere ulaşabilirsiniz. Kullanıcılar ve uygulama çalışanları tarafından hazırlanan bu listelerde, müzik türlerine göre ayrım yaparak beğenilerinize göre çalma listelerini şekillendirebilirsiniz. Duygulara ve ruh hallerine göre çeşitlendirilmiş şarkı listeleri ile her ana uyan müzikler bulmak çok kolay.

 

Dışarıda güneş parlıyor, otomobilinizin içinde klimanın sunduğu serinlik sayesinde keyifle otomobil kullanıyorsunuz… Spotify “Yaz” listeleri size çok iyi gider. Yol biraz zorlu, tamamen odaklanmanız mı gerekiyor? O zaman “Odaklan” çalma listelerine bakmak isteyebilirsiniz. Daha özgün bir şeyler mi arıyorsunuz? O zaman sizin için seçtiğimiz Spotify listelerine göz atmaya hazırlanın.

 

Uzun Yolculuklar İçin Spotify Türkçe Çalma Listeleri

 

 

Saatler geçer, dağlar, tepeler ve ormanlar geride kalır. Şehirler, hikayeler, insanlar, denizler ve göller de… Uzun yolculuklar yorucudur; fakat bir o kadar da güzeldir. Bir de sevdiğiniz şarkı radyoda çalınca! Gerçi bu biraz eskilerden bir tespit oldu, çünkü artık sevdiğimiz şarkıları anında çalabilme teknolojisine sahibiz. Uzun yol müzikleri arayanlar için 2 Spotify listesi hazırladık.

 

Türkçe Yol Şarkıları

 

 

Spotify çalışanlarının oluşturduğu Türkçe Yol Şarkıları ile karşınızdayız. Listeyi açın ve kendi çalma listelerinize ekleyin. Böylece istediğiniz her an MFÖ’den Bulutsuzluk Özlemi’ne, Sezen Aksu’dan Ajda Pekkan’a, Türk müzik tarihinin en büyük isimlerinin yol şarkılarını dinleyebilirsiniz.

 

Yol hikayeleri temalı şarkılardan oluşan bu liste, 120 şarkıdan oluşuyor ve  eski zamanlardan günümüze kadar geniş bir zaman aralığını kapsıyor; ama nostaljik şarkılar ön planda. Türk müzik dünyasının klasiklerini seviyorsanız bu liste tam size göre.

 

Türk Sanat Müziği

 

 

Kaynak

 

Türk Sanat Müziği sizin için bir tutku ise yolculuklarda da muhtemelen tarzınızı değiştirmek istemezsiniz. Türk Sanat Müziği hayranları böyledir, sevdiler mi tam severler! Müzeyyen Senar, Zeki Müren, Ahmet Özhan, Hacı Arif Bey… Türk Sanat Müziği’nin sesleri ile mest eden tüm isimleri bu çalma listesinde!

 

Yol Müziği Arayanlara Spotify Yabancı Çalma Listeleri

 

 

Özellikle Amerikalılar, uzun yol şarkıları konusunda zengin bir kültüre sahip. Dünyanın en uzun otoban sistemlerinden birine ve en zengin yol kültürlerinden birine sahip olunca uzun yol müziklerinin sınırsız bir çeşitliliğe ulaşması çok normal…

 

Good Vibes

 

 

Spotify, yabancı pop sevenler için düzenli olarak güncellediği bir çalma listesine sahip: Good Vibes. Otomobil kullanırken müziğin eğlenceli titreşimlerini hissetmek isteyenler için özel olarak hazırlanan bu liste, asla sıkmıyor ve otomobil sürmenin keyfini iki katına çıkarıyor.

 

Good Vibes çalma listesi sürekli yenileniyor. İsimlere takılı kalmadan, yabancı pop kültürünün en iyi örneklerini dinleyerek yolculuklarında kendini modern ritimlerin akışına bırakmak istiyorsanız Good Vibes çalma listesini profilinize kaydetmenizi öneriyoruz.

 

Roadtrip with Friends

 

 

Spotify’da her duyguya, her ana ve her ortama göre özel çalma listeleri hazırlanıyor demiştik. Uzun yolculuklar için hazırlanan Roadtrip with Friends çalma listesi, eski zamanlardan günümüze, birbirinden başarılı sanatçıların eserlerinden oluşturulmuş, Indie Rock ağırlıklı şarkıları içeriyor. MGMT, Metronomy, M83, Cut Copy ve Phoenix gibi müzik gruplarından hoşlanıyorsanız bu çalma listesi yolculuk sürelerini kısaltacak, size ekstra enerji sağlarken modunuzu en üst seviyeye çıkaracak.

YORUMLAR

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

“Yaşa, seyahat et, maceraya atıl, şükret ve asla pişman olma!” Jack Kerouac   Türkiye’nin her köşesinde birbirinden güzel duraklar, birbirinden…

INSTAGRAM'DAN