MENÜ

Sömestir Tatilini Araç Kiralama Konforuyla Yaşayın

Yolda
3 Dakikalık Okuma Garenta

Sömestir tatili hem sizin hem de çocuklarınız için dinlenmek ve yılı daha zinde geçirmek için güzel bir fırsat. Yarıyıl tatilini bir yenilenme fırsatına çevirmek ise ancak yolculuk yapmakla mümkün. Yeni yerler görmek, farklı eğlenceler tatmak ve keyifli bir yolculuk geçirmek, ailece tam da ihtiyacınız olan şey olabilir. Ancak bu sömestir tatilinin 15 günle sınırlı olmasının, görmeyi arzuladığınız o eşsiz manzaraların ya da en eğlenceli aktivitelerin bir kısmından vazgeçmek anlamına gelmediğini hatırlatalım. Seyahat etmek için bir araç kiralarsanız maceraların tümüne dahil olabilmek için gereken zamana ve kolaylığa sahip olabilirsiniz. “Neden araç kiralamalıyım?” sorusunun cevabı sizin için hazırladığımız yazıda gizli.

 

Araç Kiralama Hizmeti ile Zaman Kazanın

 

arabayla-somestir-tatiline-cikmak

 

Araç kiralamak, kendi belirlediğiniz saatte seyahat etmenizi, hızlı ve sorunsuz bir şekilde ziyaret etmek istediğiniz noktalara ulaşmanızı ve tabii ki müziğin kontrolünün sizin elinizde olmasını sağlar. Bunun getirdiği özgürlükle yolunuzu bulma zorluğu yaşamadan gezinizi tamamlamanıza yardımcı olur. Toplu taşıma araçlarıyla seyahat ettiğiniz zamansa tüm programınızı başkaları tarafından belirlenmiş bir saat çizelgesine göre yaparsınız. Durakları bulmak için sokaklarda harcadığınız vakit, sırada beklemeniz ve rötarlarla karşılaşmanızdan bahsetmiyoruz bile.

 

Konfor ve Ekonomiyi Seçin

 

ekonomik-somestir-tatili

 

Eğer uzun yolculuklar size göre değilse tatil yapacağınız adrese uçakla ulaşmak da iyi bir seçenek olabilir. Ancak havaalanında bagajınızı aldıktan sonra sizi zorlayabilecek bir durumla yani tüm ailenin eşyalarını taşımak ile karşılaşabilirsiniz. Hem eşyalarınızı kalacağınız yere transfer etmek hem de şehir içinde gitmek istediğiniz yerlere ulaşmak için taksi kullanmaktansa havalimanından araç kiralamak sizin için en konforlu ve ekonomik yol olacaktır. Araba kiralamak, etrafta dolaşmak için bir taksi kullanmaktan daha uygun maliyetlidir.

 

Hangi Aracı Kiralamalısınız?

 

kiralik-arabayla-somestir-tatili

 

Geniş bagaj hacmi ve bacak mesafesine sahip bir araç seçmeniz, ailenizle konforlu bir yolculuk yapmanızı sağlar. Yolculuğa çekirdek aile olarak çıksanız bile çocuğunuzun bir haftalık eşyalarının sizin 1 aylık tatil çantanıza denk geldiğini unutmayın. Bu yüzden ailece çıkacağınız tatil için geniş iç hacmi ve bagaj kapasitesi sebebiyle SUV ya da sedan araç kiralamayı tercih edebilirsiniz. Rent a car tam bana göre dediğinizi artık duyar gibiyiz. Gelin öyleyse 2018-2019 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatili ne zaman başlıyor ve ne zaman sona eriyor gibi soruların cevabına bakalım.

 

2019 Sömestir Tatili Kaç Gün?

 

2019-somestir-tatili-kac-gun

 

Halk arasında “15 tatil” olarak da bilinen bu dönemi çocuğunuz ve sizin için muhteşem deneyimleri tatma fırsatına çevirmek sizin elinizde. Okullarda birinci dönem 18 Ocak 2019 Cuma günü kapanacak. Sömestir tatili 21 Ocak – 1 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılacak. Eğitim-öğretimin ikinci dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi günü başlayacak. Peki, okullar ne zaman kapanacak? Hemen cevaplayalım. Okullar 14 Haziran 2019 Cuma günü kapanacak.

 

YORUMLAR

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

Bisiklet, tarifsiz bir tutkuyu ifade eder. Bu tutku, dağ bisikleti ya da şehir bisikleti fark etmeksizin yaşanır ve pedallar çevrilip…

INSTAGRAM'DAN