MENÜ

Doğanın Şifa Dağıttığı 3 Sağlık Rotası

Rota
4 Dakikalık Okuma Garenta

Bu kış bir kaplıca tatiline ne dersiniz? Ilık şifalı sularda huzurun tadını çıkartırken ruhunuzu dinlendirmek kulağa nasıl geliyor? Türkiye’nin en iyi kaplıcalarını keşfetmek için bir kıpırtı oluştuysa şimdi gözünüzü kapayın ve muhteşem kokan yağlarla yaptırdığınız bir spa/masaj seansından sonra içine dalacağınız şifalı suları düşünün. Bu arada biz sizin aracınızı hazır edelim ve size Türkiye’de gidilebilecek en iyi kaplıcaların listesini çıkartalım.  

 

Kızılcahamam Kaplıcaları

 

 

Soğuksu Milli Parkı içerisinde yer alan Ankara Kızılcahamam tesislerindeki suyun sıcaklığı 37-41 derece arasında değişiyor. Suyu ise mineral bakımından oldukça zengin. Buradaki şifalı sularda rahatlayabilir ve size sunulan özel masaj odalarıyla vücudunuzdaki tüm stresi atabilirsiniz.

 

Kızılcahamam Kaplıcaları’na Nasıl Gidilir?

 

 

Ankara Kızılcahamam Kaplıcaları’na gitmek için Ankara’dan 80 kilometrelik bir yolculuğa çıkmanız gerekiyor. Garenta Ankara ofislerinden arzunuza ve ihtiyaçlarınıza göre temin edeceğiniz araçla yapacağınız yaklaşık 1 saat 10 dakikalık yolculuk sonunda ruhunuzu arındıracak sulara kavuşmuş olacaksınız.

 

Ankara merkezden yola çıkarak, İstanbul istikameti üzerinden Susuz bölgesini geçip D750 otobanına bağlandıktan sonra yolculuğun en keyifli kısmı başlayacak. Şehir trafiğinden uzakta, Ankara-İstanbul yolunun kaliteli asfaltı üzerinde mükemmel bir sürüş deneyimi yaşayacaksınız. Yol boyunca görülebilecek sıra dışı bir şey yok, bu nedenle en mantıklısı mola vermeden seyahati tamamlamanız.

 

Balçova Termal Tesisleri

 

 

 

Şimdi sizi Antik zamanlardan beri insanların şifalanmak için gittiği bir yere götürüyoruz: İzmir Balçova Termal Tesisleri. Binlerce yıl önce burada Helenistik Yunanlar dinlenirken ardından Romalılar, Hititler, Türkler ve daha saymadığımız nice medeniyetten insan keyifle şifalı suların tadını çıkardı.  Sıra sizde, Türkiye’nin en güzel kaplıcalarından birinde dinlenmek hakkınız!

 

Balçova Termal Tesisleri’ne Nasıl Gidilir?

 

 

 

Balçova Termal Tesisleri’ne gitmenin en pratik yolu, İzmir’den seyahate çıkmak. Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerinden D300 otobanına bağlanarak ortalama 20 dakika içinde oraya varabilirsiniz. İzmir ile Balçova Termal Tesisleri arasındaki mesafe 13 kilometre ve bu yol özellikle tatil sezonlarında kalabalık oluyor.

 

Pamukkale Kaplıcaları

 

 

 

Beyazın her tonuna sahip Pamukkale Travertenleri, Türkiye’deki dünyaca ünlü kaplıcalardan belki de en bilineni. En eski çağlardan beri insanların şifa aradığı bir yer olan Pamukkale, sunduğu büyüleyici manzaralar sayesinde insanları buraya sadece şifa bulmak için değil; doğanın kendisinden ilham almak için de çekiyor. Her yıl binlerce sanatçı da Pamukkale manzaraları için Denizli’yi ziyarete ediyor.

 

Pamukkale Travertenlerine Nasıl Giderim?

 

 

Pamukkale travertenlerine gitmek için yola Muğla’dan başlayabilirsiniz. Bodrum veya Dalaman’daki Garenta ofislerinden temin edeceğiniz araçla yola çıkıp Pamukkale Kaplıcaları’nın insanı yenileyen şifalı sularına 3 saatte ulaşabilirsiniz.

 

Muğla ile Pamukkale travertenlerinin arası yaklaşık 160 kilometre ve yol düzenli yapılan bakım çalışmaları sayesinde oldukça düzgün. Muğla’dan Pamukkale’ye giderken mola verebileceğiniz yerleri merak ediyorsanız aşağıdaki listeyi mutlaka not alın.

 

 • Tabea Antik Kenti,
 • Kale,
 • Solmaz Köyü,
 • Tavas,
 • Honaz Dağı Milli Parkı,
 • Denizli.

 

YORUMLAR

 • Serdar yürek

  Ülkemizin değerli özkaynaklarına yatırım yapıp bizlere hizmet verdiğiniz için teşekkür ederiz.Başarılar diliyorum

 • Deniz Asa

  Pamukkale’de kadar gidenler
  Hemen yanındaki karahayit e de gitsin kırmızı suyun keşfini yaşasın. Yanyana hem beyaz hem kırmızı su. Ve şifalı. Yaradanın varlığına bir işaret daha.

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

  Turizm sektörü, günümüz yeniliklerini ve trendlerini yakalamak için sürekli gelişiyor, değişiyor. Bir konsepte ve temaya dayalı turlar, günümüzde oldukça…

INSTAGRAM'DAN