MENÜ

Dikkat Dikkat: Yeni Nesil Bavul Hazırlama Taktikleri

Yolda
4 Dakikalık Okuma Garenta

 

Seyahate çıkmanın en önemli adımı bavul hazırlamak. Hangi kıyafetleri alacağınıza karar vermek, bir şey unutup unutmadığınızı düşünmek önemli. Fakat daha önemlisi aldığınız eşyaları bavulunuza sığdırmak. Haddinden fazla büyük valizlerle seyahat etmek istemeyenlerin tüm ihtiyaçlarını tek bir valizde toplamalarını sağlayacak bavul hazırlama teknikleri hakkında birkaç şey biliyoruz. İşte küçük bir alana olabildiğince eşya sığdırmak ve doğru valiz yerleştirmenin püf noktaları.

 

Katlamak Yerine Rulo Halinde Yerleştirmek

 

bavul-hazirlama

 

Kıyafetleri katlayarak birbirinin üzerine istiflemek alışılmış bir yöntem. Fakat biz bunun yerine kıyafetlerinizi rulo şeklinde yaparak yan yana dizmenizi öneriyoruz. Böylece oluşan boşlukları bile ince bir tişört ile doldurup değerlendirebilirsiniz. Özellikle çok yer kaplayan pantolonlar için bu taktik son derece akıllıca.

 

Şimdi O Şemsiyeyi Yavaşça Yere Bırakın

 

Eğer büyük bir şemsiyeye sahipseniz onu evde bırakın. Bavulunuzda daha az yer kaplaması için yağmurlukları kullanın. Daha iyi bir fikrimiz var. Seyahat sırasında yaşanan kötü hava şartlarından sizi koruyacak tek kullanımlık yağmurluklar da alabilirsiniz. Yağmur dindikten sonra yağmurluğunuzu atabilirsiniz.

 

Yaşasın Vakum Torbaları

 

Vakum teknolojisini bilirsiniz. Genelde gıdaların çabuk bozulmaması için kullanılır ve çok işe yarar. Tabii ki valiz hazırlama listenizdeki tüm eşyaları sığdırma konusunda da bu fikir çok kullanışlı. Vakum torbaları, ceketler, çocuk kıyafetleri, yumuşak oyuncaklar ve yatak çarşafları gibi hantal nesneleri paketlemek için kullanılabilir. Böyle bir ambalajlama yöntemi size ciddi yer kazandıracaktır. Vakum torbalarını kullandıktan sonra atmayın. Eve dönene kadar kirli çamaşırlarınızı bu torbalarda saklayarak kullanabilirsiniz.

 

Küçük Şeyler Büyük Yerler Kaplamasın

 

bavul-hazirlama-teknikleri

 

USB bellek, selfie çubukları, saç tokaları, çoraplar, güneş gözlüğü ve okuma gözlüğü gibi küçük nesneleri paketlemek ilk şartımız. Daha sonra onları ayakkabıların, kozmetik kutularının, belge klasörleri ve bavul ceplerinin içine yerleştirebilirsiniz. Eğer değerli takılarınız varsa onları ilaç kutularında saklayabilirsiniz. Bizce gayet akıllıca ve güvenilir bir önlem.

 

Seyahat Boyu Mini Kozmetik Ürünler

 

Seyahatteyiz diye bakımsız olacak değiliz. Bu yüzden en sevdiğimiz kozmetik ürünlerle bavul hazırlama esnasında hep göz göze geliriz. Bu durumun sizi rahatsız etmemesi için seyahat boy kozmetik ürünlerini tercih edebilirsiniz. Mutlaka sevdiğiniz ürünlerin seyahat boyu sürümlerini bulmaya çalışın.

 

Boş Alan Bırakmayın

 

Valizleri paketlerken, tatiliniz sırasında satın alacağınız hediyelik eşyalar için bir miktar alan bırakmaya karar verebilirsiniz. Böyle bir karar, paketlenmiş giysilerinizin yolculuk sırasında ciddi şekilde kırışmasına neden olabilir. Bunu önlemek için, boş yerleri küçük giysiler veya sarma kağıt yığınlarıyla doldurmalısınız. Böylece kıyafetleriniz birbirine karışmaz ve kırışmazlar.

 

Bonus: Diğer Küçük İpuçları

  • Telefonunuzun şarj aletinin ve kulaklık kablolarının küçük nesnelere sararak dolaşmasını önleyin.
  • Kırılabilir cam eşyaları bir çoraba koyup bir ayakkabı içine yerleştirmek, onları yolculuk boyunca koruyabilir.
  • Ayakkabıların, her bir çiftini tek kullanımlık bir poşetlere yerleştirerek bavuldaki eşyaların kirlenmesini önler.
  • Duş jeli ve şampuan şişelerinin kapaklarını açın ve yuvarlak boşluğa poşet parçası yerleştirin. Kapağı tekrar kapayın. Bu şekilde, kapaklar gevşek olsa bile şişelerin içindeki sıvılar hiçbir şekilde elbiselerinize dökülmeyecektir.
  • Kolyelerinizi ve bilekliklerinizi, mutfakta kullanılan streç filmlere sıra sıra sarıp katlayarak birbirlerine dolaşmasını engelleyebilirsiniz.

YORUMLAR

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

Farklı türdeki dijital kanallar ve sosyal medya mecraları hayatlarımızın büyük bir kısmını kaplıyor. Artık akıllı cihazlarımız olmadan ve cihazlarımıza gelen…

INSTAGRAM'DAN