Yaza Eğlence Katan: Türkiye'nin En İyi Müzik Festivalleri 2023


08 Haziran 2023
8652 kez okundu
2023 En İyi Müzik Festivalleri ve Tarihleri
Deneyim

Güneşin pırıl pırıl parladığı, havaların ısındığı yaz aylarının gelmesi ile tatil planları da yapılmaya başlandı. Tatil planınızda ister denizin ve güneşin tadını çıkarmayı tercih edin, isterseniz de yeni yerleri keşfedin; planlarınız arasına müziği de ekleyerek yazı daha eğlenceli hale getirmeniz mümkün. ”Peki ama nasıl?” diyorsanız merak etmeyin. Bu yaz da her yaz olduğu gibi Türkiye’nin farklı şehirlerinde müzik festivalleri sizi bekliyor. 

 

Müziğin ritmine kendinizi kaptırmak ve Türkiye’nin dört bir yanında festival coşkusu yaşamak için haydi, 2023’ün yaz aylarında hangi festivaller var ve festivaller nerede, keşfetmeye başlayalım.  

Haziran Ayındaki Müzik Festivalleri

haziran-ayi-muzik-festivalleri

İlk olarak farklı tarzlar ve eşsiz melodiler eşliğinde haziran ayının müzik festivallerini inceleyelim. 

İstanbul Müzik Festivali 

İKSV ile özdeşleşmiş bir festival olan İstanbul Müzik Festivali sadece İstanbulluların değil, tüm müzikseverlerin her sene heyecanla beklediği Türkiye festivallerinin başında geliyor. Bu sene 51.’si düzenlenecek İstanbul Müzik Festivali; Hollanda Kraliyet Concertgebouw Oda Orkestrası, Fazıl Say, Arabella Steinbacher gibi ünlü orkestraları ve sanatçıları ağırlayacak. 

1-17 Haziran 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek 51. İstanbul Müzik Festivali’nin programına ve biletlerine Passo üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Sonance Festival

Sekiz yıldan beri düzenlenen Sonance Festival, Türkiye’nin en büyük elektronik müzik festivalleri arasında yer alıyor. Bu sene de her sene olduğu gibi Adana Twins, Alan Cutt, Ben Klock gibi dünya çapında ünlü birçok sanatçıya ev sahipliği yapan Sonance Festival, 9-10 Haziran 2023 tarihleri arasında Ankara’daki Club Mirador’da gerçekleşecek.

Sonance Festival’in eşsiz deneyimine ortak olmak için Biletino üzerinden biletinizi alabilirsiniz.

Wolfest 

Doğa sporları ve iyi müziğin birleştiği Wolfest, yazın gelişini kutlamak için eşsiz bir tercih. Bu sene Bedük, Can Bonomo, Evdeki Saat ve daha pek çok sanatçının sahne alacağı festival, Kilyos Doğada Yaşam Okulu’nda gerçekleşecek. 

Kamp, spor ve müzik üçlüsü ile keyifli bir deneyim sunan Wolfest 9-11 Haziran 2023 tarihleri arasında sizi bekliyor. Festival biletlerine Passo üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Milyonfest Kapadokya 

Hem Kapadokya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmek hem de Türkiye’nin sevilen sanatçılarını canlı dinlemek isterseniz sizin için en uygun festival, Milyonfest Kapadokya. 9-11 Haziran 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek bu festivalde Cem Adrian, Selda Bağcan, Athena, Pinhani ve daha pek çok ünlü sanatçı sizi bekliyor. 

Milyonfest Kapadokya festival takvimi için Biletix’i ziyaret edebilir ve bu keyfe ortak olmak için hemen biletinizi alabilirsiniz. 

Temmuz Ayındaki Müzik Festivalleri

temmuz-ayi-muzik-festivalleri

Şimdi, yaz sıcaklarını iyice hissedeceğimiz temmuz ayında gerçekleşecek müzik festivallerine geçelim.   

İstanbul Caz Festivali

İstanbul’da düzenlenen festivaller arasında yer alan ve müzikseverleri senelerdir caz müziğin ünlü isimleri ile buluşturan İstanbul Caz Festivali, 2023 yılında 30. yaşını kutlayacak. Dolu dolu bir programla gelen 30. İstanbul Caz Festivali, 7-18 Temmuz 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. 

Caz müziği sokaklara taşıyan festival kapsamında Kovacs, The Luminers, Morcheeba gibi dünyaca ünlü sanatçılar İstanbul’da sizi bekliyor. Festival tarihleri boyunca düzenlenecek etkinliklere ve bilet detaylarına Passo’dan ulaşabilirsiniz.  

What A Fest

İzmir’in Selçuk / Efes Pamucak sahilinde güneşe, denize ve müziğe doyacağınız What A Fest, bu sene de yerli ve yabancı pek çok sanatçıya ev sahipliği yapıyor. Hayko Cepkin, Kazy Lambist, Duman, Lola Marsh, Adamlar ise dolu dolu bir programa sahip bu festivalde sahne alacak sanatçılardan bazıları. 

19-23 Temmuz 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek What A Fest’in detaylı festival programına Passo üzerinden ulaşabilir ve yazın keyfini müzikle tamamlamak için biletinizi alabilirsiniz. 

Gezgin Salon Festivali 

Doğa içinde müziğe doymak isteyenlerin buluşma noktası olan Gezgin Salon Festivali, geçen sene 20 bine yakın müziksever ile buluştuktan sonra bu sene de birbirinden ünlü sanatçıları hayranları ile buluşturmaya hazırlanıyor. Gezgin Salon Festivali 2023 programında ise Satori, L’Imperatrice, Agar Agar, Sylvie Kreusch, Emir Taha, Jon Hopkins, Büyük Ev Ablukada, Warhaus, Still Corners ve Tsar B yer alıyor.

29-30 Temmuz 2023 tarihlerinde İstanbul Parkorman’da gerçekleşecek Gezgin Salon Festivali’nin biletlerine Passo üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Ağustos Ayındaki Müzik Festivalleri

agustos-ayi-muzik-festivalleri

Yaz mevsiminin son halkası olan ağustos ayındaki müzik festivalleri ile yazı uğurlamaya hazırsanız Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleşecek festivalleri inceleyelim. 

Trakya Müzik Festivali 

Güzel müziği ve eğlenceyi Trakya’ya getiren Trakya Müzik Festivali, Edirne’nin Keşan ilçesinde müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 2022 senesinde Duman, Haluk Levent, Hayko Cepkin gibi ünlü isimleri ağırlayan festivalin 2023 festival programı bu yıl da pek çok ünlü ismi sevenleriyle buluşturacak. 

3-6 Ağustos 2023 tarihlerinde gerçekleşecek Trakya Müzik Festivali’nin programını Tebilet üzerinden takip edebilir ve biletinizi alarak bu eğlenceye önceden yerinizi ayırabilirsiniz. 

Kuzey Fest

Yazı Karadeniz’in eşsiz doğası ile uğurlamak isterseniz sizi Türkiye’nin en kuzeyine, Sinop’a bekliyoruz. Üç yıldır yaza damgasını vuran Kuzey Fest, bu sene de yeşilin ve mavinin buluştuğu Sinop’ta müzikseverleri bekliyor. 

Hem kamp yapabileceğiniz hem de pek çok sanatçının performansını izleyebileceğiniz Kuzey Fest, bu sene 3-6 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek. Doğa içerisinde müziğe doymak için Biletix üzerinden biletinizi alabilirsiniz. 

Uludağ Müzik Festivali 

Hem ünlü sanatçıların konserleri hem de etkinlikler ile dolu Uludağ Müzik Festivali, Uludağ’ın eşsiz doğasında keyifli bir festival deneyimi sunuyor. Festivalde konaklama için kamp, otel ve premium olarak farklı seçenekler bulmak mümkün. Ayrıca bu festivalde gün boyunca konserler dışında doğa yürüyüşü, atölyeler, yoga gibi etkinlikler de sizi bekliyor. 

4-6 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek Uludağ Müzik Festivali’nde Teoman, Haluk Levent, Zeynep Bastık, Köfn gibi ünlü isimler yer alacak. Festival deneyimini doyasıya yaşayacağınız bu müzik festivaline bilet almak için Biletino’yu ziyaret edebilirsiniz. 

Kısacası 2023 yazı festivallerle dolu. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan tüm bu müzik festivalleri ile tatil planlarınıza eğlence katabilirsiniz. Gideceğiniz müzik festivallerine kolaylıkla ulaşım sağlamak için Garenta araç kiralama seçeneğini de planlarınız arasına eklemeyi unutmayın.  

“Yaz tatilinde başka nerelere gidebilirim?” diyorsanız da denizin ve güneşin keyfini doyasıya çıkarmak için rotanızı tatil beldeleri ile meşhur Aydın’a doğru çevirebilirsiniz. Aydın’da gezilecek yerleri keşfetmek için “Efeler Diyarına Yolculuk: Aydın Gezi Rehberiyazımızı okuyabilirsiniz.