Geniş Ailelere Özel 6 Araba Modeli


08 Haziran 2023
12940 kez okundu
Geniş Aileler İçin En İyi Araba Modelleri
Araç Rehberi

Ailecek yola çıkmanın keyfi bir başka. Ancak yolculuğun keyfini çıkarmak için aracın rolü son derece önemli. Özellikle de geniş aileler için aracın iç hacmi ve bagaj büyüklüğü gibi detaylar, araç seçimini etkileyen faktörler. Bunlar dışında hem sizin güvenliğiniz hem de ailenizin güvenliği için gelişmiş güvenlik sistemlerine sahip arabaları tercih etmenizde fayda var. Kısacası doğru aile arabasını seçmenin yolu, arabaların özelliklerini detaylı bir şekilde araştırmaktan geçiyor.

Biz de sizin için bu araştırmayı yaptık ve aile arabası modelleri içindeki popüler seçenekleri derledik. Geriye sadece size en uygun seçeneği bulmak kaldı. O halde geniş ailelere özel araba modelleri arasından keyifli yolculuklarınıza eşlik edecek en iyi aile arabası hangisi, incelemeye başlayalım.

Kia Sorento

kia-sorento

Maksimum 7 kişilik oturma kapasitesine sahip Kia Sorento, özellikle çok çocuklu aileler için oldukça uygun bir model. 7 koltuk açık durumdayken bile 608 litre bagaj hacmine sahip bu araç hem tüm ailenin konforlu bir şekilde seyahat etmesi hem de eşyaların taşınması için ideal.

Geniş iç hacmi ve artırabilir oturma kapasitesi sayesinde aile otomobilleri arasında dikkat çeken Kia Sorento, gelişmiş teknolojilerle donatılmış güvenlik sistemi ile de yolculukları her daim güvenli hale getiriyor. Şerit takip, ön çarpışma engelleme, kör nokta izleme, sürücü takip sistemleri ile hem konforlu hem de güvenli sürüş deneyimi sunuyor.

Volkswagen Tiguan

volkswagen-tiguan

Görsel kaynak

Geniş ailelere özel araba modeli olarak ilk seçeneğimiz Volkswagen Tiguan. Geniş iç hacmi, bagaj alanı ve güvenlik özellikleri ile dikkat çeken Tiguan, tüm aile üyelerinin konforlu şekilde seyahat etmesine imkan tanıyor. Arabanın bagajı, 615 litrelik hacme sahip. Ayrıca bagaj kapağının “Easy Open/ Close” özelliği ile eliniz doluyken bile kapağı açmanız mümkün.

Volkswagen Tiguan gelişmiş güvenlik sistemleriyle de dikkat çeken bir yapıya sahip. Adaptif hız sabitleyici özelliği sayesinde önceden ayarladığınız hız limitini geçmenizi engelleyerek öndeki araçla mesafenin korunmasını sağlıyor. Bu özellik ile hız sınırını koruyarak güvenliği üst düzeye çıkaran Tiguan, özellikle uzun yolculuklarda sürücüye de daha konforlu bir sürüş deneyimi sunuyor.

Toyota Corolla Cross Hybrid

toyota-crolla-cross-hybrid

Etkileyici tasarımını SUV modeli ile birleştiren Toyota Corolla Cross Hybrid, geniş aile arabası modelleri arasında popüler seçeneklerden bir diğeri.

Corolla Cross Hybrid, geniş iç hacmi ile çocuklar ve eşyalarla rahatlıkla seyahat etmeyi sağlayan bir model. İç özelliklerinin yanı sıra katlanır arka koltuklar ve bagaj örtüsü sayesinde de fonksiyonel kullanım sunuyor. Daha fazla alan yaratmayı kolaylaştıran Corolla Cross Hybrid, ekstra saklama imkanı ile geniş ailelerin ihtiyaçları için aranan çözüm.

Kullanışlı iç tasarımına ek olarak Corolla Cross Hybrid, sınıfının en gelişmiş güvenlik sistemleri ile dikkat çekiyor. Yolculuğunuz boyunca size destek olacak Toyota Safety Sense 3 ile donatılmış bu araçta; çarpışma önleyici sistem, acil durum sürüş durdurma sistemi, adaptif hız sabitleme sistemi gibi aktif güvenlik sistemleri bulunuyor.

Dacia Duster

dacia-duster

Görsel kaynak

Safkan SUV olarak tanıtılan yeni Dacia Duster hem şehir içi hem de arazi kullanımına uygun. Engebeli ve toprak yollarda bile üstün performans sağlayan bu model, aynı zamanda konforlu iç dizaynı ve genişletilebilir bagaj alanı ile aile arabaları arasında yerini alıyor.

Dacia Duster, gelişmiş güvenlik sistemleriyle de dikkat çeken bir yapıya sahip. Çok açılı kamera sistemi ile park ve sürüş esnasında her noktayı rahatlıkla görmenize imkan tanıyor. Ayrıca arazide de kullanıma uygun olmasından dolayı araçta yokuş iniş ve kalkış gibi gelişmiş güvenlik sistemlerini bulmak da mümkün.

Skoda Kodiaq

skoda-kodiaq

Görsel kaynak

Tasarımı ve performansı ile dikkat çeken Skoda Kodiaq, özellikle ekstra geniş bagajı ile öne çıkan bir aile arabası. Koltukları yatırmaya gerek kalmadan bile 835 litrelik bagaj hacmine sahip olan araç, geniş aile arabaları arasında en yüksek taşıma kapasitesine sahip modellerden biri.

Geniş diz mesafesi ve yüksek tavanı ile araç içerisindeki herkese konforlu yolculuk deneyimi sunan Skoda Kodiaq, güvenlik sistemleri ile de sizi ve ailenizi güvende tutuyor. Şerit takip, sürücü kontrol sistemi ve otomatik park asistanına ek olarak araç içerisindeki pasif güvenlik sistemlerinden hava yastığı da tercihe göre 9 adede kadar artırılabiliyor.

VOLVO XC40

volvo-xc40

Görsel kaynak

Güvenliği ve gücü ile meşhur Volvo’nun XC40 modeli, geniş aileler için tercih edilebilir bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Sürüş anında ekstra kontrol sağlayan gelişmiş güvenlik sistemleri ile Volvo XC40 hem güvenli hem de konforlu sürüş deneyimi sunuyor. Aynı zamanda hava temizleme ve otomatik bagaj kapağı açma özellikleriyle de aracın her noktasında konforlu kullanım ön plana çıkıyor.

Tüm bu araçlar dışında iç hacimleri ile dikkat çeken ve rahat bir sürüş deneyimi yaşatan seçenekleri de keşfetmek isterseniz SUV modelleri tam size göre. Ancak her SUV araç sizin ihtiyacınızı karşılamayabilir. Bu nedenle modelleri, segmentlerine göre incelemeniz gerekli. SUV araçlar hakkında detaylı bilgi almak ve 2023’ün öne çıkan modellerini öğrenmek için “Uzun Yolda İddialı: 2023’ün En İyi SUV Modelleri” yazımızı okuyabilirsiniz.