Yeniden Türkiye'de: En Yeni Chery Modelleri


14 Ağustos 2023
9547 kez okundu
2023 Chery Modelleri Özellikleri ve Fiyatları
Araç Rehberi

1997’den beri otomobil sektörünün öncü firmaları arasında yer alan Çinli otomobil markası Chery, 2008 yılında girdiği Türkiye pazarından 2017 yılında çekilmişti. Ancak son yıllarda yenilikçi teknolojileri ve değişen stratejik planları ile dikkat çeken şirket, uluslararası rekabetçi bir otomobil üreticisi olma hedefi yolunda 2023 yılının başında tekrar Türkiye pazarına giriş yapacağını açıkladı. 2023’ün mart ayında ise pazara girerek Türkiye’deki sürücülerle buluştu.

 

Yeni modelleri ile yoğun ilgi toplayan Chery, Türkiye pazarına giriş yaptığı üç farklı stili yansıtan SUV modeli ile satışlarına devam ediyor. Tabii ki bu yeni Chery modellerinin özellikleri ve fiyatları ise merak konusu. O halde gelin, Türkiye’de satışı başlayan 2023 Chery modellerini inceleyelim.

Premium SUV: Tiggo 8 Pro

chery-tiggo-8-pro

Görsel kaynak

 

İlk olarak premium bir SUV olarak tanıtılan Tiggo 8 Pro ile başlayalım. 

 

Hem dış hem de iç tasarımı ile dikkat çeken Tiggo 8 Pro modelinde teknoloji ve tasarım bir araya getiriliyor. Modelin en dikkat çekici özelliği ise farları. Halojen farlara göre 2,7 kat daha verimli aydınlatma sunan LED farlar, aynı zamanda aracın şık görünümü tamamlayan bir detay. 

 

Şık detaylarının yanı sıra Tiggo 8 Pro, geniş iç hacmi ve gelişmiş teknolojisiyle de dikkat çekiyor. Yedi koltuklu iç tasarımı sayesinde geniş ailelere uygun bir yapıya sahip. Araçtaki akıllı hız sabitleme, kör nokta uyarı, şeritte konumlandırma sistemleri ve altı adet hava yastığı ile kapsamlı koruma açısından tüm detaylar düşünülmüş.  

Turbo benzinli Tiggo 8 Pro modelinin Luxury ve Excellent olmak üzere iki paketi bulunuyor. Paketlere göre Tiggo 8 Pro’nun 2023 fiyatları ise şu şekilde: 

 

Versiyon

Fiyat

Tiggo 8 Luxury 

1.490.000 TL

Tiggo 8 Excellent

1.590.000 TL 

Dinamik ve Modern: Tiggo 7 Pro 

chery-tiggo-7-pro

Görsel kaynak

 

Chery modellerini keşfetmeye Tiggo serisinden Tiggo 7 Pro devam edelim. 

 

Matrix LED farları ve açılabilir panoramik cam tavanı ile modern tasarımı, teknoloji ile buluşturan Tiggo 7 Pro, konforlu sürüş deneyimi için gelişmiş özelliklere sahip. 12’3 gösterge paneli ve 10.25’ multimedya ekranı ile sürüş esnasında maksimum takip sunuyor. Buna ek olarak vitesin hemen arkasında bulunan 8’ LCD dokunmatik ekranla da klima sistemi kontrol edilebiliyor. 

 

Konforlu sürüşün yanı sıra tıpkı Tiggo 8 Pro modeli gibi geniş iç hacmi ile dikkat çeken, Tiggo 7 Pro, beş yolcu koltuğuna sahip. Bagaj hacmi ise tüm koltuklar açık olması halinde 475 litre. Ama arka koltukların yatırılması ile bagaj hacmi, 1500 litreye kadar çıkarılabiliyor. 

 

Turbo benzinli motora sahip bu Chery modelinin de üç farklı paketi bulunuyor. Paketlere göre 2023 Tiggo 7 Pro fiyat listesi ise şöyle: 

 

Versiyon

Fiyat

Tiggo 7 Comfort

1.195.100 TL

Tiggo 7 Luxury 

1.315.000 TL 

Tiggo 7 Excellent

1.395.000 TL 

Sportif Tasarım ve Yüksek Performans: Omoda 5 

chery-omoda-5

Görsel kaynak

 

Son olarak Chery modellerinde tasarım olarak daha farklı bir çizgiye sahip Omoda 5 modelini inceleyelim. 

 

Chery Omoda 5, şirket tarafından gençlerin estetik özelliklerine hitap eden ilk küresel otomobil olarak tanıtıldı. Aracın tasarımındaki detaylarla da bu tanıtıma uygun olacak şekilde sportif ve dinamik bir görünüm yakalanmış. Omoda 5, tek parça elmas ızgarası ve çift renkli 18’ alüminyum alaşımlı jantları ile dikkat çeken bir tasarıma sahip. 

 

Teknoloji açısından da Omoda 5, otomatik far, acil durum freni ve kör nokta uyarı sistemi gibi gelişmiş özelliklere sahip. Ödüllü motor teknolojisi ile de yüksek performans isteyenlerin ortak noktası. Araç, 0’dan 100 km/s hıza 8,6 saniyede ulaşabiliyor.

 

Üç farklı paketi bulunan Omoda 5 modelinin fiyatları da pakete göre değişiyor. Omoda 5 2023 fiyat listesi ise şu şekilde: 

 

Versiyon

Fiyat

Omoda 5 Comfort

1.180.000 TL

Omoda 5 Luxury 

1.300.000 TL 

Omoda 5 Excellent

1.380.000 TL 

 

Tüm Chery modellerinin fiyatlarıyla ilgili şunu belirtmekte fayda var; fiyatlar, standart donanıma ait. Donanıma ilave opsiyon eklenmesi durumunda opsiyon bedeli, bu fiyatların üzerine ekleniyor. 

 

Hepsi birbirinden ilgi çekici üç farklı modeli ile Türkiye’ye yeniden gelen Chery, SUV model araçlar arasında hızlı bir şekilde dikkat çekmeyi başardı. Tabii ki Chery modellerinin yanı sıra değişen ihtiyaçlara göre farklı SUV modelleri de bulmak mümkün. Hem performans hem de konfor açısından dikkat çeken SUV araçlar arasında “En iyisi hangisi?” diye düşünüyorsanız “2023’ün En İyi SUV Modelleri” yazımızı okuyabilirsiniz.