MENÜ

2019 Resmi Tatil Günleri: Bu Yıl Nereye Gitsek?

Rota
5 Dakikalık Okuma Garenta

2019 resmi tatil günleri, seyahat planlarını erkenden yapmaya fırsat veriyor. Peki, ne zaman nereye gitmeli? Yeni yılda görülecek yerler, dinlenecek hikayeler, tanışılacak insanlar ve keşfedilecek gizemler sizi bekliyor. 2019 yılında resmi tatiller takvimi ile ilgili en merak edilen sorulardan biri ile başlayalım.

 

Çalışanlar 2019’da Kaç Gün Tatil Yapacak?

 

calisanlar-2019-da-kac-gun-tatil-yapacak

 

2019 yılında 14.5 gün resmi tatil bulunuyor, ancak pazar gününe denk gelen tatil günlerini çıkardığımızda toplam sayı 12.5 gün oluyor. Peki, bayram tatilleri ne zaman? Aşağıdaki tablo size bu sorunun cevabını verecek.

 

2019 Resmi Tatil Günleri Ne Zaman?

 

Tatil Tatil Süresi Tarih Gün
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 1 gün 23 Nisan 2019 Salı
Emek ve Dayanışma Günü 1 gün 1 Mayıs 2019 Çarşamba
Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı 1 gün 19 Mayıs 2019 Pazar
Ramazan Bayramı 3.5 gün* 3 Haziran 2019 Pazartesi-Perşembe
Kurban Bayramı 4.5 gün* 10 Ağustos 2019
Cumartesi-Çarşamba
Zafer Bayramı 1 gün 30  Ağustos 2019
Cuma
Demokrasi Bayramı 1 gün 15 Temmuz 2019
Pazartesi
Cumhuriyet Bayramı 1,5 gün* 29 Ekim 2019
Pazartesi-Salı

*İlk gün, yarım günlük tatil var.

 

2019 Resmi Tatillerde Gidilecek Yerler

 

2019-resmi-tatillerde-gidilecek-yerler

 

1 günlük tatillerde bulunduğunuz şehre yakın bir yerlere seyahat etmek ve araç kiralamak iyi bir fikir. İstanbul’da yaşayanlar, bulundukları kıtaya göre Beykoz ya da Sarıyer civarlarına deniz havası almaya doğru direksiyon kırabilir. İstanbullular için bir Polonezköy gezi rehberi hazırlamıştık, 1 günlük tatil için iyi bir seçim gibi görünüyor.

 

Tatillerin çoğu bahar ve yaz aylarına denk geldiği için havalar konusunda endişe etmeye pek yok. Örneğin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, çarşamba gününe denk geliyor. Yani güneşli ve ılık bir gün olması muhtemel, hem de hafta ortasında! İş stresini atmak adına araç kiralayarak masmavi huzur rotalarına çıkmak için iyi bir fırsat. Aynı şeyi mi düşünüyoruz yoksa? O zaman olta takımlarını kontrol etmeye şimdiden başlayın: Balık Avı Zamanı!

 

19 Mayıs 2019, pazar gününe denk geldiği için standart bir hafta sonu tatili gibi geçecek. 30 Ağustos Zafer Bayramı ise cuma gününe denk geliyor ki bu çok güzel. Böylece hafta sonu ile birleşmiş uzun bir tatil bizi bekliyor. Yaz mevsiminin son anlarının keyfini çıkarmak için yakınlarda bulunan sahillere gidilebilir.

 

Ekim ayında sonbahar manzaraları çok güzel olur. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda bir yerlere gitmeyi düşünüyorsanız yurdun dört bir köşesinden derlediğimiz yerleri içeren Sonbahar Manzarası İsteyenlere isimli içeriğimiz sonbaharda gidilecek yerler konusunda size ilham verebilir. Ayrıca sonbahar döneminde Kapadokya da çok güzel olur. Klasik bir öneri ama orayı henüz görmeyenlerin mutlaka değerlendirmesi gereken bir seçenek. Üstelik Kapadokya çevresinde araba ile keşfedilecek birçok gizemli ve tarihi yer var. Ayrıntılar için Güzel İnsanlar Atlara Binip Oraya Gittiler; Kapadokya Keşfi isimli içeriğimize göz atabilirsiniz.

 

2019 Ramazan Bayramı’nda Nereye Gitsek: Akdeniz ve Ege Kıyılarının Tam Zamanı

 

2019-ramazan-bayraminda-nereye-gidilir

 

2019 resmi tatil günleri listesinde Ramazan Bayram tatili yüzleri güldürüyor. Tatil 3 Haziran Pazartesi günü başlayacak ve 3.5 gün sürecek. Yani iş yerlerinin tüm haftayı tatil ilan etmesi muhtemel. Ayrıca yıllık izin eklenerek bu tatil iyice uzatılabilir. Peki, 2019 Ramazan Bayram tatilinde nereye gitmeli? Dönemin yaz olması nedeniyle Türkiye’de seçenekler sınırsız. Deniz, kum ve güneşin ön planda olduğu bir tatil düşünenler, Tüm Ayrıntıları ile Fethiye Rehberi içeriğimize göz atabilir. Tek duraklı değil de çok rotalı bir tatil yapmak isteyenler ise Akdeniz kıyılarının sahil yollarında keyifli yolcuklara çıkabilir: Tatilcilerin Mutlaka Uğraması Gereken Kusursuz Akdeniz Koyları

 

2019 Kurban Bayramı’nda Nereye Gitsek: Yaz Güneşi Yollara Vururken

 

2019-kurban-bayraminda-nereye-gidilir

 

2019 Kurban Bayramı da tıpkı Ramazan Bayramı gibi uzun bir tatil yapma fırsatı veriyor. 10 Ağustos cumartesi günü başlayan tatil, hafta sonu ile birleşince toplamda 5 günlük tatile dönüşüyor. Perşembe ve cuma günlerini işin içine dahil edenler, toplamda 9 günlük uzun bir tatilin sahibi olacak. Ağustos ayı da pek sıcak olur hani. 2019 Kurban Bayramı’nda memlekette vakit geçirmeyi düşünmeyenlerin kendilerini serin sulara atması için iyi bir fırsat. Bayram tatilini sakin bir yerde yerde geçirmek isteyenler için önceden hazırladığımız bir içerik vardı. Kurban Bayramı’nda gidilecek yerler konusunda ilham verebilir: Sakin Bir Bayram Tatili İsteyenler için 5 Rota.

YORUMLAR

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

Bisiklet, tarifsiz bir tutkuyu ifade eder. Bu tutku, dağ bisikleti ya da şehir bisikleti fark etmeksizin yaşanır ve pedallar çevrilip…

INSTAGRAM'DAN