balikesir Araç Kiralama balikesir Araç Kiralama

Balikesir Garenta Şubeleri
 • Balıkesir Edremit Şehir

  Adres: Cennetayağı Mah. Sarıca Ahmet Paşa Cad. Benlioğlu Apt. A Blok No:9/1A Edremit/Balıkesir

  Email: [email protected]

  Telefon:0(266) 238 11 38 -

  Fax:

  Çalışma Saatleri:

  Hafta İçi: 08:00 - 20:00 Hafta Sonu: 08:00 - 20:00

 • Balıkesir Koca Seyit Hvl (Karşılama)

  Adres: Cennetayağı Mah. Sarıca Ahmet Paşa Cad. Benlioğlu Apt. A Blok No:9/1A Edremit/Balıkesir(Havalimanı Karşılama)

  Email: [email protected]

  Telefon:0(266) 238 11 38 -

  Fax:

  Çalışma Saatleri:

  Hafta İçi: 08:00 - 20:00 Hafta Sonu: 08:00 - 20:00

 • Balıkesir Şehir

  Adres: Yıldırım Mah. Gazi Bulvarı 18/B Karesi/Balıkesir

  Email: [email protected]

  Telefon:0(266) 238 11 37 -

  Fax:

  Çalışma Saatleri:

  Hafta İçi: 08:00 - 20:00 Hafta Sonu: 08:00 - 20:00


Balıkesir’de Araç Kiralama: Keşfedilmeyi Bekleyen Güzelliklere Ulaşın

Tarih boyunca birçok uygarlığın önemli yerleşim birimlerinden biri olan Balıkesir, tarihi ve geleneksel yapıları, hareketli şehir yapısı ile öne çıkar. Marmara Bölgesi’nin doğal ve tarihi güzellikleriyle öne çıkan şehirlerinden Balıkesir, turizm açısından da yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği önemli destinasyonlar arasında bulunur. Hem Ege hem de Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan Balıkesir gezilecek yerler açısından birçok seçeneğe sahip olup şehrin birçok noktasına ulaşmak kolaydır. Dört mevsim günün her saatinde birçok farklı etkinlik ve aktivitenin yapılabileceği Balıkesir’de gezilecek tarihî yerler ve keşfedilecek noktalar oldukça fazladır. Dilerseniz Balıkesir araç kiralama hizmetinden yararlanarak şehrin tüm tarihî, turistik ve doğal güzelliklerini doyasıya deneyimleyebilirsiniz.

Balıkesir’de Eşsiz Bir Seyahat Deneyimi için Nasıl Araç Kiralamalısınız?

Balıkesir şehir merkezinde ve ilçelerinde ziyaret edebileceğiniz birçok tarihî ve turistik destinasyon bulunur. Balıkesir’de arabayla gezilecek yerler için araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Konforlu ve güvenli yolculuk için araç seçimine özen göstermeniz önemlidir. Balıkesir araç kiralama sürecinde seyahat amacı, kişi sayısı, yol durumu ve diğer hususları göz önünde bulundurarak en uygun aracı bulabilirsiniz. Balıkesir araba kiralama sürecinde size yardımcı olabilecek bazı ayrıntılar şunlar:

Balıkesir’e ailenizle yolculuk yapmayı planlıyorsanız geniş araçları tercih etmenizde fayda vardır. Böylece ailecek daha rahat ve konforlu bir yolculuk deneyimi yaşayabilirsiniz. Geniş araçların bagaj avantajlarından faydalanarak eşyalarınızı sorunsuz bir şekilde depolayabilirsiniz.

 • Balıkesir çevresi gezilecek yerler açısından birçok seçeneğe sahip olup doğal güzellikleri keşfetmek istiyorsanız arazi araçları tercih edebilirsiniz. Böylece engebeli ve zorlu yollarda da konforlu bir şekilde sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz.

 • Balıkesir araç kiralama hizmeti alarak ayrıcalıklı bir yolculuk geçirmek istiyorsanız ileri teknolojik özelliklere sahip, konforun ön planda olduğu lüks araçları tercih edebilirsiniz.

 • Balıkesir’de arabayla gezilecek yerlere daha ekonomik bir şekilde ulaşmak istiyorsanız düşük yakıt tüketimine sahip araçları seçebilirsiniz.

 • Yolculuklarınızı ağırlıklı olarak şehir içinde gerçekleştirecekseniz hem park hem de düşük yakıt tüketimi için küçük kompakt modelleri tercih etmenizde fayda vardır.

Balıkesir merkez araç kiralama hizmetinden faydalanmak istediğinizde karşınıza bütçenize ve yolculuk amacınıza uygun zengin bir model yelpazesi çıkar. Farklı özelliklere sahip araçlar hem bütçe hem de ihtiyaçlarınız konusunda beklentilerinizi karşılamayı başarır. Balıkesir’de her yere kolay gitmenizi sağlayacak araçlara Garenta’dan ulaşabilirsiniz.

Balıkesir Trafiği Hakkında Bilinmesi Gereken Püf Noktalar Nelerdir?

Balıkesir’de arabayla gezilecek yerlere gitmeden önce bazı detayları bilmeniz önemlidir. Balıkesir’de şehir merkezinde günün her saati hareketlilik mevcut olup trafiğe takılmadan yolculuk yapmayı tercih edebilirsiniz. Bunun için şehirde trafik yoğunluğunun daha az olduğu saatleri tercih etmeniz ideal bir seçim olur. Balıkesir’in turistik noktalarının yol ve park durumları hakkında bilgi sahibi olmanız yolculuğunuzu kolaylaştırmanız açısından önemlidir. Balıkesir araç kiralama süreci sonrasında daha kolay yolculuk yapmanızı sağlayacak trafikle ilgili bazı detaylar şunlardır:

 • Balıkesir’de trafik saat 07.30-10.00 ve 17.00-19.00 arası yoğun bir hale gelir. Yolculuğunuzu 10.00-17.00 arasındaki zaman diliminde ya da 19.00’dan sonra yapabilirsiniz.

 • Düz bir konumda bulunan Balıkesir’de arabayla gezilecek yerler  ulaşım açısından elverişli bir noktada yer alır. Balıkesir’in farklı noktalarına araçla kolay bir şekilde ulaşım mümkündür.

 • Balıkesir’in merkezinde bulunan turistik noktarda bazen trafik ve park alanı sorunu yaşanabilir. Aracınızı civarınızdaki otoparklara bırakabilir ya da ziyaret ettiğiniz yerin uzağına bırakabilirsiniz.

Balıkesir’de arabayla gezilecek yerlere sorunsuz bir şekilde ulaşım sağlamak için araç tercihini doğru bir şekilde yapmanız önemlidir. Balıkesir araç kiralama tercihlerinizde şehir içi trafikte daha rahat yolculuk yapmak ve park sorunu yaşamamak için küçük araçlara yönelebilirsiniz. Şehir dışı, engebeli ve zorlu yollara yönelik yolculuklarınız için arazi koşullarına uygun araçları tercih edebilirsiniz.

Her Karışı Yeni Bir Deneyim: Balıkesir’de Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Geçmiş dönemlerde birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapan Balıkesir’de gezip görülebilecek pek çok destinasyon bulunur. Balıkesir’in sahil kasabaları oldukça ünlüdür ve her yıl birçok yerli ve yabancı turisti ağırlar. Şehir’de farklı eğlence anlayışlarına hitap eden mekânların da bulunur. Balıkesir’de arabayla gezilecek yerler arasında öne çıkan Ayvalık, Edremit, Akçay ve Bandırma’ya kolayca ulaşabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Kaz Dağları’nın Eteklerinde Bir İlçe: Altınoluk

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk, Kaz Dağları’nın eteklerinde, tertemiz havasıyla ve doğal güzellikleriyle bilinir. Sahil kasabası konumundaki Altınoluk, her mevsim yemyeşil doğasıyla ziyaretçilerini ağırlar. Uzun bir sahil şeridine sahip Altınoluk’ta Mıhlı Burnu, Fener Burnu, Narlı Koyu ve Avcılar Koyu’nun yanı sıra 10’dan fazla plaj bulunur. Altınoluk’ta Tahtakuşlar Etnografya Müzesi, Sütuven Çağlayanı, Hasanboğuldu, Zeytinli, Kızkeçili Çağlayanı, Kadıköy gibi yerleri gezebilir, Kaz Dağları’nın bol oksijenli orman havasının tadını çıkarabilirsiniz.

Festivallerin Vazgeçilmez Adresi: Akçay

Balıkesir’in en gözde turizm noktalarından biri olan Akçay, Altınoluk ve Kaz Dağları ile çevrili konumuyla öne çıkar. Tarihi çok eskilere dayanan Akçay konumu itibariyle her zaman akınlara uğramış, stratejik öneme sahip bir yerleşim yeri olarak bilinir. Her mevsim tercih edilen tatil beldelerinden biri olan Akçay, bütçe dostu konaklama birimleri ve doğal güzellikleriyle pek çok tatilcinin son yıllarda en çok tercih ettiği yerler arasında bulunur. Akçay ve civarında gezip görebileceğiniz yerler arasında Akçay’ın simgelerinden Sarıkız Heykeli, Antandros Antik Kenti, Kazdağı Milli Parkı gibi popüler mekânlar öne çıkar. Akçay, kültürel açıdan da hareketli bir yer olup bölgede festivallerin merkezi olarak bilinir. Akçay’da her yıl pek çok farklı temada festival ve konser de düzenlenir.

Doğası ve Tarihi ile Farklı Atmosfere Sahip Edremit

Balıkesir’in üçüncü büyük ilçesi olarak bilinen Edremit zeytincilik ve Kaz Dağları ile öne çıkar. Ege Denizi’ne kıyısı olan gözde tatil beldelerinden biri olan Edremit, şifa veren kaplıcalarıyla yerli ve yabancı turistlerin popüler destinasyonlarından biridir. Zeytinli Rock Festivali ve Zeytin Hasat Şenliği, Edremit’in popüler festivalleri olarak bilinir. Balıkesir Edremit gezilecek yerler arasında Şahindere Kanyonu, Güre Kaplıcaları, Hasanboğuldu Şelalesi, Sütüven Şelalesi, Narlı, Yeşilçam ve Avcılar Köyleri yer alır. Edremit, Altınoluk ve Akçay gibi hareketli gece hayatı da sahip. Edremit’te yöresel zeytinyağlı lezzetleri, taze balık çeşitleri ve yöresel tatlıları da deneyimleyebilirsiniz.

Farklı Diyarlara Sürükleyen Güzelliğiyle Ayvalık

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Ayvalık, tarih boyunca çeşitli uygarlıklara da ev sahipliği yapmış bir yerleşim yeridir. Yemyeşil ormanları, geleneksel mimariye sahip taş evleri ve mavi bayraklı plajlarıyla gözde bir turizm cenneti olan Ayvalık aynı zamanda adalarıyla da ünlüdür. Balıkesir’de arabayla gezilecek yerlerden olan Ayvalık’a bağlı irili ufaklı 22 ada bulunur. Alibey Adası ya da diğer adıyla Cunda Adası bu adalar içinde en bilinendir. Balıkesir Ayvalık gezilecek yerler arasında Şeytan Sofrası, Cunda Adası, Saatli Camii, Macaron Mahallesi, Küçükköy, Ayvalık Bit Pazarı, Taksiyarsis Klisesi, Cunda Rahmi Koç Müzesi, Cennet Tepesi gibi pek çok popüler mekân bulunur. Birçok geleneksel ve yöresel lezzete sahip Ayvalık’ta Ayvalık Tostu, en meşhur lezzetlerden biri olup ününün tüm Türkiye’ye yayıldığı bilinir.

Aracınız ile Keşfe Çıkın: Balıkesir’e Yakın Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Balıkesir’de arabayla gezilecek yerlerin yanında sıra şehre yakın konumda gezebileceğiniz alternatifler de bulunur. Balıkesir araç kiralama hizmeti alarak Balıkesir’e yakın konumdaki Erdek, Ezine ve Uludağ gibi birçok destinasyona kolay ve konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Mavisiyle Dikkat Çeken Erdek

Erdek, temiz denizi, oksijen deposu ormanları, tarihî yapıları ve sakinliği ile huzurlu bir tatil isteyenlerin uğrak mekanlarından biridir. Köklü bir geçmişe sahip olan Erdek’te birçok uygarlığın hüküm sürdüğü bilinir. İlk turizm merkezlerinden biri olarak bilinen Erdek, bütçe dostu, sakin ve huzurlu tatil tatil yapmak isteyenlerin sıkça tercih ettiği yerlerin başında gelir. Balıkesir Erdek’te gezilecek yerler arasında Avşa Adası, Marmara Adası, Paşalimanı, antik kent Kyzikos gibi lokasyonlara kolayca ulaşabilirsiniz. Erdek Şenlikleri ilçenin en önemli kültürel etkinlikleri arasında yer alır. Yöresel lezzetleriyle de öne çıkan Erdek’te deniz ürünleri, zeytinyağlı lezzetler ve diğer yöresel lezzetleri deneyebilirsiniz.

Kışın Cazibesini Yaşatan Uludağ

Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayan Uludağ, eğlenceli aktivite ve etkinliklerle kış turizminde vazgeçilmez rotalardan biridir. Kış turizminin en gözde destinasyonu olan Uludağ, Balıkesir’e araçla yakın mesafede olup kolay ulaşabileceğiniz alternatifler arasında yer alır. Türkiye’nin kayak merkezlerinden Uludağ’da kayak pistlerinde eğlenceli ve adrenalin dolu bir gün geçirebilirsiniz. Sonrasında teleferik turu ile Uludağ’ın eşsiz manzarasını izleyebilirsiniz.Birçok lezzet alternatifin olduğu Uludağ’da nefis dağ kahvaltısı, karda doğa yürüyüşleri, karda sucuk ekmek, eğlenceli konserler, barbekü partileri gibi pek çok etkinlik ve aktiviteyi deneyimleyebilirsiniz.

Antik Çağ Eserlerine Ev Sahipliği Yapan Ezine

Çanakkale’nin ilçesi olan Ezine her ne kadar peyniri ile bilinse de tarihi çok eskilere dayanan bir yerleşim yeridir. Balıkesir araç kiralama avantajı sayesinde araçla kolay ulaşabileceğiniz yerlerden biri olan Ezine’de gezebileceğiniz birçok seçenek sizi karşılar. Bu yerler arasında Alexsandria Troas Antik Kenti, Neandria Antik Kenti gibi çok eski çağlara ait iki antik kent bulunur. Bunun yanı sıra Cezayirli Hasan Paşa Köşkü, Abdurrahman Ulu Camii, Seferşah Camii ve Hamamı, Kumkale Kalesi gibi tarihî yapılar da öne çıkar. Kestanbol Kaplıcası ve Alakeçili Kaplıcası da Ezine’nin termal turizminde uğrak noktalarındandır. Ezine’nin çarpıcı doğal güzellikleri arasında yer alan Mavra Adası, Dalyan, Kumburun, Tavaklı ve Geyikli’yi de gezip görebilirsiniz.

Garenta ile Balıkesir’de Uygun Araç Kiralama İmkanlarını Keşfedin!

Garenta araç kiralama hizmetinden faydalanarak Balıkesir’de ve civarındaki popüler yerlere özgürce gidebilirsiniz. Garenta’da yolculuk sürecinize konfor katacak zengin araç filosundan ihtiyaçlarınız doğrultusunda dilediğiniz gibi faydalanabilirsiniz. Balıkesir araç kiralama kapsamında konaklama sürenize uygun günlük ve aylık araç kiralama fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. Yolculuktan beklentiniz ve seyahat sürenizi göz önünde bulundurarak Garenta’dan dilediğiniz özelliklerde araç kiralayabilir ve Balıkesir’in tüm doğal, tarihi, kültürel ve turistik güzelliklerini dilediğiniz gibi keşfedebilirsiniz.


.

;